Державна фіскальна служба повідомила, що в Україні незаконно перебуває 52,2 тис. автомобілів на іноземних номерах.
Станом на 24 липня 2017 року в Україні перебуває 27,6 тис. автомобілів, завезених у режимі “транзиту”, і 24,6 тис. автомобілів, тимчасово ввезених громадянами для особистого користування, терміни ввозу яких уже закінчилися, інформує прес-служби ДФС.
“Ці автомобілі перебувають на території України незаконно”, – про це повідомив заступник начальника Управління організації митного контролю департаменту організації митного контролю ДФС Олена Мошинська 4 серпня.
Вона зазначила, що тимчасово ввозити транспортні засоби на митну територію України без письмового декларування й сплати відповідних податків мають право громадяни-нерезиденти на термін до одного року.
Цей термін може бути продовжений не більше ніж на 60 днів.
За її словами, при ввозі авто в режимі “транзиту” найчастіше порушниками митних правил є саме резиденти, які не виконують зобов’язань, які ним передбачені.
Режим “транзит” передбачає ввіз транспортного засобу на термін до 5 діб в межах однієї митниці й на 10 діб – у межах кількох митниць, однак громадяни такі авто використовують не для транзиту, а для власного користування.
Читайте також: Прикарпатські ІТ-спеціалісти розробили соціальну мережу для автолюбителів
Крім того, нерідко трапляються передачі нерезидентом увезеного автомобіля з іноземною реєстрацією в користування громадянину-резиденту, що фактично не має прав на це авто, оскільки в нього немає належних документів, що підтверджують його право власності.
Усього з 1 січня 2015 до 30 червня 2017 року в режимі “транзит” завезено 313,3 тис. авто з іноземною реєстрацією, з яких майже 112 тис. в 2017 році.
Тимчасово завезених автомобілів з іноземною реєстрацією для особистого користування за аналогічний період налічується 1,4 млн, з них майже 381 тис. – у 2017 році.
“Власникам транспортних засобів з іноземною реєстрацією, завезені в режимі “транзиту” або тимчасово для особистого користування, загрожують штрафні санкції за порушення термінів їхнього перебування на території України”, – розповів заступник директора департаменту організації протидії митним правопорушенням ДФС Олексій Сівірін.
За 7 місяців поточного року співробітниками митниць ДФС було виявлено 8 979 таких правопорушень.
Власникам нараховано штрафів на суму 46,6 млн гривень.
За порушення термінів тимчасового ввозу транспортних засобів з іноземною реєстрацією (ст. 481 Митного кодексу України) суми штрафів значно більші.
За перевищення терміну не більше, ніж на 3 доби загрожує штраф у розмірі 850 гривень, більше, ніж на 3 доби, але не більше, ніж на 10 діб й у випадку, якщо протягом року ця людина вже притягувалася до відповідальності за скоєння такого правопорушення – 5 100 гривень.
За перевищення більше, ніж на 10 діб доведеться заплатити вже 17 тис. гривень.