«У Клатчі до міфології ставляться серйозно. Це тільки в реальне життя вони не вірять»
«Sourcery» by Terry Pratchett
Я б не радив читати подібні блоги до ранкової кави. Узагалі, утримайтесь від прочитання цього матеріалу, якщо ваші релігійні почуття перебувають не на позначці «толерантність», а за будь-якої нагоди ви намагаєтесь навернути невірного чи шлете незворотні прокльони тим, хто стверджує, ніби насправді Земля виникла унаслідок Великого Вибуху. Пффф, яка нісенітниця.
Якщо ви вважаєте себе науковцем чи інтелектуалом, інтелігентом (за неперевіреним джерелом, у них нігті мальовані) і водночас ходите до церкви – я уявляю вас приблизно у ситуації, знайомій усім з дитинства, коли якась недобра і скупа на цукерки родичка питалась: «Кого ти більше любиш, тата чи маму?» Допустимо, ви виховувались не у гетеросексуальній сім’ї і обирати вам треба між Родичем-1 і Родичем-2. Здебільшого всі кажуть: «Обох» або «Не знаю». Українські верхи не задоволені такою ситуацією, вони беруть вас до себе на коліна, шмагають всілякими шкіряними гаджетами і після кожного удару питають: «КОГО ЛЮБИШ БІЛЬШЕ, ПАДЛО»?
Цитата з сайту Адміністрації ПУ : “Президент України підписав Закон України №498-VIII “Про внесення змін до деяких законів України щодо заснування релігійними організаціями навчальних закладів”. Відповідний закон був прийнятий Верховною Радою України 2 червня 2015 року.
Відповідно до цього закону, релігійні організації, які зареєстровані у встановленому законодавством порядку, можуть бути засновниками (власниками) вищих, професійно-технічних, загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів. Зміни також стосуються й позашкільних навчальних закладів, в яких допускається діяльність релігійних організацій за умови, що вони є засновниками такого дошкільного навчального закладу”.
Вища релігійна освіта? Це взагалі серйозно, направду. Блогер Іван Оберемко уже писав про те, що подібні закони суперечать Конституції, де чорним по білому написано, що школа і церква розділені. А тепер ось, будь ласка. Не можу зрозуміти, для якої категорії людей такі нововведення будуть радісними (крім церковників). Який диплом отримають випускники релігійних вишів? «Православний психолог»? «Греко-католицький фізик»? Як католицький викладач буде пояснювати у школі теорію еволюції, рух небесних сфер, анатомію людини? Де, на думку християнської освіти, розміщена душа – у видільній, кровоносній системі?
Я пригадую урок біології у старшій школі. Готуємось до складання іспитів. І ось кличуть відповідати мою подругу, яка не підготувалась. Просте питання, хоча нібито дискусійне: «Чому люди не повинні забруднювати навколишнє середовище»? – «Бо це гріх». Дівчинка отримує “відмінно” за таку відповідь, після якої Цицерон з’їв би перо, і всі щасливі.
Чекайте. Так буде відбуватись освітній процес у християнських акредитованих школах? Ви хочете, щоб діти були слухняними і боялись Бога, але водночас отримували знання про світ і (можливо) працевлаштувались – релігійна школа! Дитина хоче айфон замість книги? Релігійна школа виправить це меркантильне сатанинське бажання сто п’ятдесятьма «Отче наш» на колінах.
Вища освіта зорієнтована на ринок праці. Який вибір професій у християнських випускників? Може, скоро професія «святий отець» буде також задекларована державою? Розслабтесь, програмісти, ви тепер станете жебраками, бо ГРЯДЕ! Сподіваюсь, що Церква летючого локшинного чудовиська скоро отримає статус релігійної організації в Україні. Тоді я зможу організувати свій пастафаріанський колегіум, де навчатиму про створення Пивного вулкану і фабрики стриптизу.
Взагалі, байдуже, що десятки тисяч адекватних людей по всьому світу розділяють релігійні і світські почуття. Ви сидите у цієї влади на колінах, і з кожним разом усе важче отримувати по дупі, відповідаючи, що любите і те, і те однаково.