“Наша структура повністю прогнила”, – прикарпатські рятувальники хочуть реформування ДСНС (ФОТО)

  • В Івано-Франківську близько 30 рятувальників області зібралися під адмінбудинком на мирну акцію протесту, щоб підтримати своїх колег по всій Україні.

     

    Сьогодні, 16 липня, у Києві під будинком Верховної Ради відбувається всеукраїнська акція “Бойкот пожежників України”. Також подібні акції на підтримку рятувальники організували у Тернополі, Запоріжжі, Харкові, Хмельницькому. Пожежники всієї України та Івано-Франківської області зокрема підготували єдине звернення та пакет документів із вимогами до голови ВР Володимира Гройсмана, керівників груп та фракцій у ВРУ та народних депутатів. Вони вимагають прислухатися до їхніх проблем та реформувати ДСНС, оскільки ця структура в країні «повністю прогнила».

     

    Як стверджують рятувальники, керівництво обласного ДСНС не забороняло вийти на акцію, як це відбувається у Вінниці, втім, пожежники відмовляються називати свої імена, аргументуючи тим, що  бояться тиску. До слова, чоловіки також зазначають, що коломийським рятувальникам заборонили приїжджати на акцію. Та демонструють «Галицькому кореспонденту» посвідчення особи на підтвердження того, що вони є справді працівниками цієї структури.  

     

     

    За словами рятувальників загону спеціального призначення ЧСПТ, у вимогах є блок правових питань, що стосується трудової діяльності та матеріального стану – забезпечення  спецодягом, технічне забезпечення, засоби захисту зору, освітлення.

     

    «Ми вважаємо, що призначення начальників повинно відбуватися через волевиявлення, а не кого призначили, той є.  Наші начальники не компетентні, вони не відповідають своїм посадам. Жоден керівник не користується повагою. В нас є велика проблема з контролем за паливно-мастильними матеріалами, можливо, вона є всюди, але в нас – це болюче питання», – зазначає рятувальник.

     

     Також рятувальники обурені, що держава повністю зняла з себе відповідальність за їхнє життя. Страхування у них немає. У випадку нещастя кошти на лікування має давати сім’я. Якщо пожежники травмуються  під час роботи, керівництво старається зробити так, щоб це було порушенням правил пожежної безпеки зі сторони рятувальника, або приховують, що інцидент стався саме під час роботи.

     

     

    Як стверджують рятувальники, ці проблеми в управління надзвичайних ситуації не нові, але «терпець обірвався після пожежі у Василькові», до неї лише говорилося про проблеми. Втім, вищезгадана ситуація стала основним поштовхом до кардинальних дій.

  •  

    «Ця ситуація показала, що наша структура не може ліквідувати надзвичайну ситуацію у великих масштабах, видно, що немає ні техніки, ні оснащення. Ми можемо ліквідовувати лише незначні пожежі та повені», – акцентують пожежники.

     

    Протестувальники планують іти до керівництва області, щоб ті дослухалися до проблем, клопотали про реформування структури й спробували вирішувати нагальні питання рятувальників.  

     

    16.07.2015

     

     

     

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!