Проблема суїцидів серед ветеранів АТО — одна з найболючіших трагедій суспільства. За весь час війни понад 500 наших воїнів наклали на себе руки внаслідок посттравматичного синдрому. Про це на своїй сторінц повідомила нардеп та радник президента з гуманітраних питань Ольга Богомолець.
“Це — проблема всіх країн, що воювали, але в Україні через відсутність системної роботи з ветеранами це питання стоїть особливо гостро”, – пише нардеп.
За результатами аналітичної роботи фахівці національного державного інституту соціальної та судової психіатрії МОЗ України — майже 85% суїцидів скоюють учасники АТО у віці до 40 років, більшу частину з них складають особи до 30 років (45,5% від усіх).
Одним з найбільш суттєвих серед чинників, пов’язаних з суїцидом, виявився «стан алкогольного або наркотичного сп’яніння під час скоєння суїциду». Він був зафіксований у 51% загиблих.
Серед механізмів суїциду значно переважає поранення від вогнепальної зброї (61%), та повішення (31%).
“Це — страшна статистика, яка вимагає негайного втручання держави та суспільства у ситуацію. На моє глибоке переконанння, психологічна підготовка бійців повинна починатися ще до бойових дій — на стадії мобілізації або підписання контракту. Люди повинні розуміти, на що вони йдуть і які наслідки для їхньої психіки це матиме”, – зазначила Ольга Богомолець.
Для повернення бійців АТО до мирного життя, на думку радниці президента з гуманітраних питань, має бути створена система надання психологічної допомоги, в яку мають включитися не лише медпрацівники, але й члени родин та суспільство.
“Гроші на все це у відповідних міністерствах та відомствах є. Залишилося лише знайти бажання. І я зроблю все, щоб це бажання в них з’явилося. Ми не можемо дозволити, щоб найкращі, найсміливіші, найпатріотичніші громадяни нашої країни просто так залишали це життя”, – підсумувала Ольга Богомолець.
Нагадаємо, На Прикарпатті попрощалися з бійцем, який загинув у зоні АТО