Режисер: Стівен Содерберг
Віргінський ремонтник Джиммі (Ченнінг Татум) втрачає роботу на автотреку NASCAR, тому що його кульгавість створює страховий ризик. Втративши зарплату, хлопець може втратити й доступ до дочки, яка живе з його колишньою дружиною. Тому Джиммі вирішує пограбувати автотрек, де є сховище для готівки. Він придумує хитромудрий план і звертається за допомогою до рідних і знайомих. Серед інших Джиммі запрошує свого брата-ветерана Клайда (Адам Драйвер), сестру-перукарку Меллі (Райлі Кіо) і досвідченого зломщика Джо (Деніел Крейг). Як і його персонаж, Адам Драйвер у минулому був морським піхотинцем. Їх обох демобілізували за станом здоров’я. Клайд втратив руку, а Драйвер зламав грудину.
Стівен Содерберг, режисер епопеї про Оушен, зняв нову кримінальну комедію про витончене пограбування. Як каже сам Содерберг, «Удача Логана» – це «анти-Оушен», оскільки в ній немає нічого гламурного, а її персонажі – не злочинці екстра-класу, а прості роботяги і кримінальники з американської глушини. У Штатах таких людей називають «реднек» («червоношиї»), тому що вони сильно засмагають від роботи на сонці. Оскільки сам постановник порівнює «Удачу» зі своїм минулим хітом, не проводити паралелі між цими стрічками неможливо. І зіставлення виявляється не на користь нової картини. «Одинадцять друзів Оушена» були драматичніші, романтичніші, ефектніші, винахідливіші, і їх зоряна команда була яскравіша і харизматичніша, ніж в «Удачі». При всій повазі до Татума і Драйвера, їх не можна поставити не те, що на одну полицю, а навіть на один стелаж з Джорджем Клуні і Бредом Піттом. Крім того, «Оушен» був правдоподібнішим, тому що важко повірити, що команда з переважно недосвідчених шахраїв може провернути те, що провертають в «Удачі» друзі Логана. Втім, «Удача» за правдоподібністю не женеться. Це іронічне і суто розважальне кіно, яке пропонує захопитися хитромудрістю Джиммі, повболівати за бунтівників проти системи, симпатичних «лузерів» і посміятися з жартів і гегів. Останні вдалися на славу: коли «Удача» смішить, вона деколи видає чудові перли. Причому, на відміну від багатьох стрічок про реднеків, фільм переважно висміює не головних персонажів, а їхніх багатих і впливових противників. Головна ідея картини в тому, що реднеки є розумнішими і компетентнішими, ніж здаються на перший погляд.
На жаль, коли фільм не жартує, він часом пробуксовує, тому що його сюжет не настільки цікавий і динамічний, як сюжет «Оушена». Найочевиднішою ця проблема є в епілозі, який відверто затягнутий і нудний. Емоційно стрічка закінчується задовго до того, як починаються фінальні титри, і на її останніх хвилинах легко заснути. Нудні моменти є і в попередніх фрагментах, оскільки картина ставить перед героями занадто мало перешкод і не робить ці перешкоди настільки страшними, як у «Оушені». Там здавалося, що героям протистоїть ціла армія вишколених охоронців. В «Удачі» ж охорона автотреку – нечисленні недотепи. Навіть дивно, що така багата структура так слабо захищена.
В цілому «Удача Логана» нагадує зебру своїм чергуванням вдалих, не надто вдалих і нудних сцен. Вдалих фрагментів і цікавих ідей у фільмі досить, щоб позитивно його оцінити, але ніяким шедевром тут не пахне.
ФЕЛІНСЬКИЙ