В рамках проведення III Міжнародної науково-практичної конференції «Роль освіти у сталому розвитку гірського регіону» учитель інформатики Космацької ЗОШ I-III ступенів Ганна Горганюк провела презентацію «Упровадження робототехніки в гірських школах». Жінка показала робота, який вміє танцювати під музику.
Навчання одного вчителя основам робототехніки школі обходиться в 20 тисяч гривень, а сам робототехнічний набір, який складається з окремих восьмиміліметрових модулів буде коштувати ще десь сімнадцять тисяч гривень. В наборі – балки і штифти, конекти, колеса, конічні та зубчасті колеса, датчики, двигуни, які з’єднуються кабелями із системним модулем. Витрати ніби й немалі, але у школі не скупляться, бо розуміють, що за цим – майбутнє.
Як розповідає Ганна Горганюк, є певна прикрість – навчання й підготовку з робототехніки вона пройшла, але відповідний гурток в школі запустити не можуть через брак фінансів. Мовляв районне управління обіцяло допомогти, але поки що позитивного результату немає… Наразі на фінансування чекає вся школа: як вчителі, так і учні.
Засновник Міжнародної зеленої школи Ірина Жданова додала, що безкоштовні відеоуроки з робототехніки вже незабаром будуть розміщені на Інтернет-ресурсах «Доступна освіта». А уроки на youtube-каналі будуть корисні і для вчителя, і для учня. Вона переконана: буде дуже добре, якщо в мальовничих Карпатах дитяче захоплення справою робототехніки набуде популярності.
Присутні також жартували: не виключено, що через півроку після початку роботи дитячого гуртка, роботи можуть з’явитися в дерев’яному варіанті – і таких не буде ніде, лише в Космачі.
Як писав “Галицький кореспондент”, 20 вересня, в Івано-Франківську відбувається ІІІ Міжнародна науково-практична конференція “Роль освіти у сталому розвитку гірського регіону” за участю науковців зі США, Польщі, Словаччини, Болгарії.
До речі, 17 вересня, в Івано-Франківську пройшов науковий пікнік.