Створення такої служби продиктовано самим часом, адже Івано-Франківськ активно будується, його інфраструктура розширюється і вимагає більшої уваги і контролю. Очолити новостворену службу керівництво міста запропонувало Олегу Бевському – колишньому працівнику правоохоронних органів, майору міліції у відставці, учаснику АТО. Ним за методичної допомоги начальника міського відділу з надзвичайних ситуацій мобілізаційно-оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Ігоря Влізло було підготовлено статут та інші необхідні документи.
У вересні міськвиконкомом був затверджений новий штатний розпис, згідно якого передбачено 20 штатних одиниць. Зараз є 17 осіб, тобто набір триває. Основу нової служби складають колишні працівники МПК – досвідчені Олег Рибак, Олексій Мандзюк та учасники АТО – Андрій Недоступ, Василь Голіней, Віталій Мокляков, які мають досвід роботи в екстремальних ситуаціях, з одного боку, з іншого – працевлаштування учасників АТО стоїть на контролі у мера міста Руслана Марцінківа.
Всі працівники служби також проходять базове навчання на базі АРЗ СП управління ДСНС в області. За ними закріплені рятувальники, які передають їм свій багатий практичний досвід. І це дуже важливо, адже завдання новоствореної служби мають багато спільного з роботою прикарпатських рятувальників – представників «Служби порятунку “101”» – виїзди на гасіння пожеж та ліквідацію інших надзвичайних ситуацій, надання допомоги людям у побуті, ліквідація наслідків негоди на вулицях обласного центру.
На сьогодні новостворена служба має подвійне підпорядкування, з одного боку – міському відділу управління ДСНС в області, начальником якого є Василь Мацалак, за телефоном «101», з іншого – службі оперативного реагування Івано-Франківського міськвиконкому за телефоном «1580». Варто додати, що з початку створення працівники вже здійснили певний об’єм робіт – зокрема, впродовж декількох літніх місяців несли цілодобове чергування на полігоні у селі Рибному, де завдяки вмілим діям,було недопущено загорання сміття. У вересні під час сильних дощів відкачували воду з підвалу у міській поліклініці, наприкінці жовтня виїжджали на ліквідацію наслідків негоди, коли сильним вітром було повалено шість дерев та один рекламний щит. Звичайно, щоб виконувати поставлені завдання, потрібно мати відповідну техніку та обладнання, тож зараз вирішується питання про збільшення фінансування, закупівлю обладнання та ще одного автомобіля. Наразі служба має одну пожежну машину на базі «ЗІЛ-130», якої, звичайно, недостатньо. Але це тільки початок, міська аварійно-рятувальна служба буде розвиватися і вдосконалюватися.