Березовий нектар від усіх недуг

  • Збирати березовий сік на Прикарпатті цього року почали вже з середини березня, коли зійшов сніг і на березах з’явилися перші бруньки. Але найкращим для споживання сік із берези вважається в першій-другій декаді квітня, коли у стовбурах беріз починається рух рідин.

     

    Усі хвороби, які лікує березовий сік, важко перелічити. Цілющі «березові сльози» радять пити не лише для лікування, але й для того, щоб підняти тонус організму. Випиваючи по кілька склянок соку щодня, ви незабаром відчуєте приплив сили та бадьорості, а звична весняна слабкість відступить. У березовому соці міститься велика кількість корисних мікроелементів, солі кальцію, магнію та заліза, тому він особливо корисний при анемії.

    З допомогою березового соку руйнують камені у сечовому міхурі, промивають нирки та печінку, виводять з організму шкідливі речовини, «оздоровлюють» кров. Сік використовують також для лікування виразки шлунка та дванадцятипалої кишки, туберкульозу легень, бронхіту, радикуліту, подагри та артриту. Пити сік по одній склянці можна 3-4 рази на день, найкраще – за півгодини до прийому їжі.

    При ангінах підігрітим соком радять полоскати горло. А щоб здолати кашель, теплий сік розбавляють молоком та додають трохи борошна.

  • Березовий сік може бути й прекрасним косметичним засобом для боротьби з пігментними плямами на шкірі та вуграми (компреси роблять лише зі свіжого соку). Ефективний для зовнішнього застосування березовий сік також при екземах, псоріазі та трофічних виразках.

    Найбільш корисним є свіжий березовий сік. На жаль, період збирання соку триває лише два-три тижні, але його можна консервувати і зберігати цілий рік. Сік доводять до кипіння, але не дають скипіти. Додають лимону кислоту та цукор за смаком, розливають у банки і закривають металевими накривками. Одним із способів зберегти сік, не погіршуючи його цілющих властивостей, є березовий квас. Сік зброджують у скляних бутлях будь-якого об’єму. На кожних півлітра додають неповну малу ложку цукру, 2-3 родзинки та трохи лимонної цедри. Бутлю закривають пробкою, яку треба закріпити, бо тиск вуглекислого газу у ємкості доволі високий. За кілька днів квас готовий.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!