У 2010-2011 роках Калуська ЦРЛ отримала за рахунок державного бюджету обладнання на суму близько 90 млн грн. Це стало можливим внаслідок оголошення території Калуша та сіл Сівка-Калуська і Кропивник зоною надзвичайної екологічної ситуації. Однак після семи років експлуатації обладнання зношується і застаріває, як наслідок – зростає потреба в коштах на підтримання його у робочому стані.
Наприклад, торік вичерпала свій ресурс рентген-трубка комп’ютерного томографа. Міська рада зверталася до обласної ради, але фінансування на заміну трубки не отримала. Відтак довелося виділити з міського бюджету 1 млн гривень, інформують “Вікна”.
Цього року на межі ресурсу працює аналізатор у лабораторії. Вже минулого року він постійно потребував ремонту, зокрема двічі приїжджали інженери з Києва. Як зазначив головний лікар Калуської ЦРЛ Іван Красійчук, щороку на аналізаторі проводять понад 250 тис. аналізів, а загалом за сім років експлуатації приладу виконано близько 2 млн досліджень. Ресурс експлуатації вже вичерпано. Цього року Калуська ЦРЛ планує закупити новий аналізатор. Його вартість – понад 600 тис. гривень. Для необхідної покупки акумулюють благодійні внески, вірогідно частково доведеться взяти аналізатор на виплату, але альтернативи немає.
Витрати ЦРЛ зростають не лише через необхідність ремонту і заміни обладнання, але й у зв’язку з його експлуатацією. Так, до прикладу, цього року лише для функціонування та обслуговування магнітно-резонансного томографа потрібно буде близько 1,3 млн гривень.
Читайте також: «Вдихни життя в маленьке дитя»: у Коломиї з’явився новий дихальний апарат