Студенти музичного училища імені Дениса Січинського в Івано-Франківську вчора, 12 січня, вийшли протестувати проти свавілля директора.
Вони зізнаються, що страйкувати прийшла навіть не половина охочих, бо бояться. Мовляв, їх залякують, але ті, хто вийшли, усвідомлюють, що роблять, і несуть відповідальність за свої дії.
Напередодні страйку студенти написали заяву, під якою одразу почали збирати підписи. У ній йдеться про те, що директор змушує студентів понаднормово, всупереч навчальному плану та розкладу занять, відвідувати репетиції духового оркестру, художнім керівником якого він і є.
«Цим самим він морально та фізично знесилює учасників колективу, забираючи їхній вільний час. А також перешкоджає відвідуванню інших дисциплін, які збігаються із раптовими репетиціями», – зачитує заяву студент четвертого курсу Андрій.
Третьокурсник Володимир додає, що вони та четвертокурсники, не маючи згідно з розкладом занять у суботу та інколи у неділю, змушені на вимогу директора Петра Гундара відвідувати духовий оркестр.
«Він застосовує до нас моральний тиск, шантаж, погрожує, що нам дипломи не видадуть та відрахують. Примушує грати за несприятливих умов – у дощ, мороз, спеку. А приносить шкоду нашим інструментах та нам», – продовжує розповідати студент.
Віталій додає, що директор використовує своє службове становище та без згоди колективу змушує їх практично кожного тижня грати на концертах у різних містах та селах Пикарпаття.
«Отримує за це гроші, але нас рідко забезпечує навіть харчуванням на таких заходах», – каже Віталій та додає, що першокурсників змушують здавати благодійні внески – 500 гривень. Ба більше, при вступі змушує студентів переводитись вчитись грати на інших інструментах, а за окрему плату пропонує їм можливість продовжити навчання на своєму інструменті.
Підтримали студентів деякі викладачі. Мар’ян Припхан каже, що учні бояться, бо їх від ранку залякували та заставляли забирати підписи. «Кожен студент має викладача за фахом, і дирекція почала телефонувати цим викладачам, а ті – батькам. Створюють такий тиск на учнів, але вони сьогодні сказали, що це їхня позиція, і терпіти більше не будуть – вони вимагають зняття Петра Гундера з посади директора», – каже викладач.
Сам директор пояснює, що додаткові репетиції справді бувають. Мовляв, є частина студентів, які мають дуже хорошу підготовку, а є діти, з якими треба вчитись додатково. «Щоб не ставити негативні оцінки, я витрачаю на це свій час», – каже Петро Гундер. Щодо благодійних внесків, то це, за словами директора, справа батьківського комітету.
Викладач Богдан Королець бачить страйк студентів, як зривання пар. “Вони можуть висловлювати свою думку, але не під час занять”, – каже викладач.