“Ніч музеїв” – міжнародна акція до Дня музеїв, яка дозволяє оглянути музейні експозиції та взяти участь у різноманітних заходах вночі. У цю ніч більшість музеїв Європи відкриті для відвідувачів після заходу сонця, а деякі – до ранку. Основна мета акції – показати потенціал сучасних музеїв та залучити до них молодь.
Косівські музейники вже втретє організовують “Ніч у музії” і кожного разу за іншим сценарієм, адже багато хто з гостей відвідує це свято щороку. Цього року зали ледь вмістили усіх бажаючих.
Жартівливими гуцульськими співанками гостей музею зустрічала легендарна Чукутиха. Відвідувачі дізналися про цікаві факти з життя літньої жінки зі знаменитої світлини Миколи Сеньковського.
Читайте також: У Косові відкрилась виставка «Натхненні горами»
Несподіванкою для учасників дійства стала презентація незвичайного експонату, що зберігається у сховищах Музею ще з дня його заснування. Музейники представили глядачам таємничий портрет 1970 року, який в радянський час перебував під негласною забороною, через прізвище портретованого. У чоловікові з вусами в гуцульському вбранні гості музею впізнали Володимира Шухевича – автора знаменитого п’ятитомника «Гуцульщина», відомого дослідника культури і побуту гуцулів, діда генерала УПА Романа Шухевича.
Співробітники Музею підготували для відвідувачів й цікаві гуцульські загадки, записані В.Шухевичем в одній з експедицій. За правильні відповіді гості отримували невеличкі подарунки на згадку.
Під звуки громовиць екскурсанти поринули у світ народних вірувань мешканців Карпат – дізналися легенду про створення граду, побачили гуцула – Градівника та обряд замовляння хмар. А ще присутніх чарували звуки дримби, сопілки та трембіти.
Вікторія Яремин,
завідувач Косівського музею народного мистецтва і побуту Гуцульщини
(філії Національного музею НМГіП імені Й.Кобринського)