Ви колись чули про живі прикраси? А франківчанка Мирослава Гарасимів навіть уміє їх створювати. У своїй роботі вона використовує сухоцвіт, мох, шишки, кавові зерна, річкові камінці, морські мушлі та інші дари природи, які збирає у власному саду, поблизу річки чи на полі, в горах та у відпустці за кордоном.
Елементи різноманітних природних матеріалів дівчина покриває епоксидною смолою та обробляє, також використовує спеціальні силіконові формочки. Чого тільки немає в її творчій майстерні: сережки з пелюсток гортензії, кулон з квіткою айви, перстень з кульбабкою, брошка з бузком, гребінець із фіалкою, кольє з нарцисами, запонки з листочками і навіть книжкова закладка з шавлією.
«Мій бренд виник близько п’яти років тому, коли я одного разу вирішила зробити собі прикраси, яких не знайдеш у магазині, щось оригінальне і не таке, як у всіх, – розповідає Мирослава. – Спочатку це були вироби з натуральних каменів, які я робила для себе та друзів, а потім побачила в інтернеті неймовірні прикраси з квітів. Було навіть важко уявити, що там, під шаром епоксидної смоли, справжні квіти».
Перш ніж опанувати це філігранне мистецтво, дівчина десь місяць самотужки вчилася і експериментувала, спершу нічого не вдавалося, купу виробів викидала до смітника… Першою перемогою стали досконалі сережки з кавовими зернами.
Відтоді минуло три роки, і Мирослава вже має багато своїх постійних замовниць. Як правило, панянки довіряють її смаку і просять зробити «щось гарне». Окрім цього, дівчина має сторінку у соцмережі, де регулярно презентує свої творіння.
Виготовлення однієї прикраси вимагає кропіткої праці і немало часу. Наприклад, для кулона треба аж цілий тиждень. Лише один шар епоксидної смоли застигає 24 години, а таких шарів десь зо шість. Потім процес шліфування та приклеювання фурнітури.
Майстриня каже, що найлегше працювати з трояндою, це безпрограшний варіант – її пелюстки під час сушіння не сильно змінюють колір, чудово зберігають форму. Але улюбленою квіткою Мирослави є гортензія, хоча з нею творити нелегко – коли ця квітка засихає, то має здатність кардинально змінювати колір. А найскладніше експериментувати з кульбабкою. Аби зберегти пухнасті пелюсточки цілими, дівчина спершу пирскає на квітку лаком для волосся, таким чином фіксуючи форму. А далі все залежить від вправності майстра.
«Для мене те, що я роблю – це магія, – усміхається Мирослава. – Зберегти красу квітів, листків та навіть шишок і морських мушель і перевтілити їх у незвичайні прикраси. Тому вони з душею природи, її неповторними чарами. Кожен виріб виходить не схожим на інші, у кожній прикрасі відбивається індивідуальність клієнтки».
Наталя МОСТОВА