Сьогодні, 11 жовтня, в Івано-Франківську учасникам Університету третього віку розкривали тему: «Нейропластичність мозку та усні обчислення»
Нейропластичність – це здатність нейронів створювати нові зв’язки.
Сьогоднішнім лектором була Романишин Руслана – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри фахових методик і технологій початкової освіти Прикарпатського університету. Вона показала презентацію з яскравими фотографіями про роботу нашого мозку та його функції, а також провела гру під час якої слухачі перевірили свою пам’ять.
«Для людей такого віку цікаво, як функціонує їх пам’ять та чи справді нервові клітини не відновлюються. Ми розвінчаємо цей міф, а за допомогою вправ навчимося відновлювати їх», – каже науковець.
За словами пані Руслани, нейропсихологи стверджують, що двох однакових розумів немає. Кожен розглядає ситуацію індивідуально. Як приклад може бути виховання дітей: якщо ваша дитина принесла двійку з школи, ви можете розгніватись, а ваш чоловік може сказати, що нічого страшного немає. В цій ситуації неправих немає, просто ваш і чоловіка мозок по-різному ставиться до ситуації та по-різному її сприймає,
Говорять, що з віком нервові клітини не відновлюються – це брехня. Вони відновлюються за допомогою навчання. Вважається, що найбільше нейронних контактів у дітей віком від двох до п’яти років, але якщо не розвиватися ми втрачаємо їх розвиток.
“Для того щоб формувати нові нейрони потрібно виконувати функції. Зниження калорійності раціону, фізичні вправи, режим – правильне комбінування навчання й відпочинку, сон та навчання. Також слід вживати поживні продукти: лосось, волоські горіхи та броколі, вони впливають на нейрогенез, який формує нові нейрони”, – додає лекторка.
В кінці лекції слухачі мали змогу пограти зі своєю пам’яттю, вони мали запам’ятати замість яких знаків стоять фігурки і виконати приклад.
Більше про університет третього віку читайте: У Франківську стартував Університет третього віку
Збираються літні люди щочетверга о 15 год. за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Пилипа Орлика, 4.