До кінця жовтня в Калуському міському центрі первинної медико-санітарної допомоги планують укласти 47 тисяч декларацій.
Про це в інтерв’ю “Нафтохіміку-Калуш” розповів головний лікар Центру Михайло Гаврилишин, інформують “Вікна”.
Нагадаємо, станом на 1 липня міський центр завантажив у загальнодержавну систему понад 37 тис. декларацій. Однак їх достовірність НСЗУ поставила під сумнів, відтак усі декларації деактивували. З липня центр вносить декларації по-новому.
Тим часом, Михайло Гаврилишин і досі вважає, що більш точнішої індентифікації людини, ніж надання нею оригінала паспорта та індентифікаційного коду, просто не існує:
“І пріоритетність повідомлень через мобільні телефони в скорім часі може призвести до серйозних порушень, зокрема нецільового використання бюджетних коштів. Адже вже є непоодинокими випадки, коли декларації набираються на «липові» телефонні номери. Зафіксовані факти, коли їх (декларацій) на один номер припадає кілька сотень. Це дуже легко перевірити. Бо якщо на один телефонний номер є більше шести декларацій, то це мало б викликати якусь недовіру щодо достовірності таких даних”.
За його словами, подібні підозрілі моменти мають місце і на Калущині, зокрема в селах Голинь, Верхня, Кропивник, а також вищих навчальних закладах нашого обласного центру:
“Нещодавно, зокрема, працівниця нашої поліклініки розповіла, що не може зареєструвати декларацію до обраного лікаря своєї дочки, яка навчається в Івано-Франківську. Зафіксовані в sms-повідомленні дані чомусь передаються не обраному лікарю, а на зовсім інший номер. Повідомили про таку ситуацію в Київ і з’ясувалося, що це є номер медичного працівника одного з ВНЗ обласного центру, який без відома пацієнта підписав із ним декларацію. Але це ще не все. Тепер уже є очевидним, що через нині діючу систему вже не можна цю декларацію перереєструвати, і таким чином людина втрачає надане їй право вибору лікаря. Бо механізму перереєстрації пацієнтів від одного лікаря до іншого просто не існує”.
З такою ж проблемою зіткнуться й ті особи, які з якихось причин змінюють свій номер телефону, зауважує головний лікар Центру. Адже їх декларації теж втратять чинність:
“Таким чином напрошується висновок, що вимога Національної служби здоров’я України реєструвати декларації з лікарями тільки через sms-повідомлення фактично узаконює існуючі нині помилки, через які потерпатимуть пересічні українці”.
Нагадаємо, Водопостачання і каналізація: У Калуші назвали головні проблеми дитячої поліклініки