Провізор Ліля Катеринюк з першого курсу мріяла виготовляти ліки. Тож в аптеці працювати довго не змогла – стало нецікаво просто продавати пігулки за прилавком. Свій перший крем жінка виготовила п’ять років тому для новонародженої донечки, яка страждала від атопічного дерматиту. Допомогло! Почали замовляти друзі і їхні знайомі.
Згодом обладнала вдома спеціальний куточок для виготовлення натуральної косметики. Спершу довелося чимало поекспериментувати, багато кремів викидала у смітник.
Нині дівчина має власну лабораторію, її клієнтська база стала насправді великою, а асортимент кремів налічує аж сім десятків. Компоненти замовляє у сертифікованого французького виробника, а витяжки з рослин готує самотужки. Рослини теж заготовляє власноруч. Бджолині продукти (мед, віск, пилок), які використовує для виготовлення скрабів, захисних кремів і вітамінних масок, бере в батька-пасічника.
А днями Лілія відкрила свій кабінет в Івано-Франківську, буде там займатися равликотерапією. Вона вже давно побачила ефективність засобів на основі екстракту равлика. Спеціально вирощені равлики ахатини цінні в естетичній косметології своїм слизом, до складу якого входять фолієва кислота, колаген і еластин у великій кількості, вітаміни, природні антибіотики і дорогоцінний алантоїн.
Сама процедура проста і приємна. Равликів промивають у проточній воді кімнатної температури і висаджують на шкіру обличчя, попередньо очищену, вологу і ні в якому разі не змащену хімічними засобами. Ахатина досліджує обличчя, при цьому здійснюючи легкий масаж. Равлик не тільки залишає дорогоцінний слиз на обличчі, а й зіскрібає ороговілі лусочки шкіри. Коли равлик закінчить свою роботу, його поселять у тераріум, а слиз розподіляють по шкірі обличчя, не змиваючи, наносять зволожувальний крем і залишають діяти на кілька годин (до чергового очищення).
У такої процедури немає протипоказань. Равликотерапія показана при зморшках, мікроранах шкіри, рубцях і розтяжках. Вона також ефективна при лікуванні вугрів і при пігментних плямах. Слиз равликів чудово підходить для догляду за сухою і потрісканою шкірою.
В осінній період Лілія радить не забувати наносити денний крем на обличчя, але не пізніше, ніж за 20 хвилин до виходу надвір. Ще одна практична порада – не сушити волосся феном, якщо попередньо не нанесли крем на обличчя, адже це може призвести до сухості шкіри.
Наталя МОСТОВА