Народний депутат України Роман Семенуха обговорив із представниками ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» важливі питання, які стосуються тарифів, субсидій та опалювального сезону в Франківську. Політику пояснили, що в місті тепло наразі подають дві компанії: ТКЕ та приватна “Станіславська теплоенергетична компанія”, яка поки що опалює третину Франківська.
У першу чергу Романа Семенуха поцікавився роботою підприємства, як взагалі живе компанія та чим їй може бути корисна Верховна Рада України.
«У нас є 31 котельня, 130 кілометрів теплових мереж та близько 600 працівників. Проте як і всюди у нас проблема із кадрами», – розповів головний інженер підприємства, Михайло Кобилянський. Він додав, що на молодь не йде до них, бо їде закордон.
Також народний депутат України запитав заступника директора з розрахунків і реалізації теплової енергії ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» Ігоря Угриновського, яка ситуація із фінансовим станом підприємства, нарахуваннями та субсидіями.
«Цьогоріч нарахування за послуги ми проводили за старими тарифами і, не зважаючи на ціну газу, вони все ще не змінилися», – зазначив Угриновський.
Він пояснив пану Роману, що борги перед “Нафтогазом” у них з’являються через особливості компенсації субсидії. Тобто, підприємство протягом опалювального сезону купляє газ, щоб подавати тепло людям, які сплачують рахунки за послуги. Цими грошима ТКЕ тільки частково може розрахуватись із “Нафтогазом”, на решту боргів держава має виділити кошти. Проте вона видає свою частину десь у червні. Та на цей момент борг вже в рази збільшується через пеню та штрафні санкції. Відтак підприємство стає збитковим.
Поцікавився народний депутат України і заборгованістю населення перед ТКЕ. Йому відповіли, що на сьогоднішній день борг сягає 40 мільйонів гривень, з них 15 – це старі борги. А впливати на боржників зараз складно, адже потрібно подавати в суд, і то не факт, що гроші вдасться отримати. Пан Ігор Угриновський підсумовує, що поки що немає можливості впливати на людей за допомогою пені та працівники державної фіскальної служби не хочуть цим займатися.
«Вони роблять те, що пріоритетним є Мінюсту», – зауважив чиновник.
Окрім того, Угриновський додав, що ТКЕ краще працювати з єдиним управителем, а не з ОСББ.
«Є міська рада і міськвиконком, вони повинні задавати критерії і параметри управителям. Монополія ніколи не була доброю, треба конкуренції. І якщо той чи інший управитель не відповідає вимогам, він має зніматися – це питання винятково мера», – наголосив Роман Семенуха.
Депутат запитав також представників ТКЕ про різницю тарифів. Та йому відповіли, що юридично в Івано-Франківську такого не існує.
«Ви ж знаєте, що є міста, де вона є. Наприклад, скандал в Києві, коли Кабмін покрив їхню різницю. Чимало міських голів питають у мене, чим вони гірші і чому Кличку в один день дали 700 мільйонів. До речі, попри це у Києві не у всіх районах є тепло», – наголосив Роман Семенуха.
На закінчення посадовець перепитав, чим “Теплокомуненерго” може бути корисна Верховна Рада України. Ігор Угриновський зазначив, що новий Закон України «Про житлово-комунальні послуги» чи про метрологію кардинально змінюють ринок теплопостачання. «Я пів закону червоним олівцем підкреслив, бо не уявляю, як можна справитися з цим», – акцентує пан Ігор. Мовляв, з прийняттям закону людям важко буде пояснити нарахування оплати, це буде схоже на ситуацію із субсидіями. Окрім того, пан Ігор підняв тему щодо відключення населення від централізованого опалення.
На завершення зустрічі депутат Роман Семенуха попросив представників підприємства надіслати йому в письмовому варіанті зауваження та побажання тепловиків, щоб детальніше розібратися у ситуації.
Читайте також: Роман Семенуха: “Чверть бюджету країни має йти на освіту”
На правах реклами