Івано-Франківський відділ податкового супроводження підприємств Львівського управління Офісу ВПП ДФС повідомляє :
Сьогодні, начальник Львівського управління Офісу ВПП ДФС Нонна Багмет зустрілась з представниками провідних ЗМІ .
Приводом для цього стало введення Державною фіскальною службою України ряду суттєвих сервісів, представлених в Електронному кабінеті платника податків. На сьогодні цьому питанню приділяється велика увага.
За словами Нонни Багмет, одним із пріоритетних напрямів роботи фіскальної служби є електронізація процесів оподаткування та забезпечення 100-відсоткової Е-готовності в роботі контролюючих органів. Адже всі новації, розробки та вдосконалення здійснюються для полегшення ведення бізнесу в Україні, для залучення інвестицій. Вже на сьогодні платники мають можливість в режимі 24/7/365 подавати будь-які електронні документи (звітність, податкові накладні, сервісні запити, листи тощо).
Найчастіше платники користуються сервісами он-лайн доступу до особистих даних, доступу та контролю за станом розрахунків з бюджетом, до систем електронного адміністрування ПДВ, реалізації пального, Єдиного реєстру податкових накладних.
Саме он-лайн сервіси дали змогу зменшити кількість запитів до контролюючих органів в паперовому та електронному вигляді.
Одним з питань, над ефективним вирішенням якого працювали і бізнес, і ДФС, стало врегулювання відшкодування податку на додану вартість. Так, завдяки електронному реєстру на сьогодні практично відсутні скарги на несвоєчасне повернення ПДВ, що підтверджують самі платники податків. Крім того, уникнути маніпуляцій з цим податком дозволяє і система СМКОР, яка блокує ризикові податкові накладні, що не дає можливості махінаторам формувати фіктивний податковий кредит, а отже і подавати неправомірні заявки на повернення ПДВ.
Крім сервісів, які надають платникам можливість в повному обсязі реалізувати свої права та обов’язки відповідно до норм чинного законодавства, впроваджено додаткові аналітичні сервіси. Це – автозаповнення декларації з податку на додану вартість, відображення повної інформації щодо податкової накладної з урахуванням всіх зареєстрованих до неї розрахунків-коригування, розрахунок суми перевищення та результат порівняння даних податкової звітності з податку на додану вартість та Єдиного реєстру податкових накладних, доступ до даних ЄРПН щодо складених платником чи його контрагентами податкових накладних у розрізі статусів (зареєстровано/реєстрацію зупинено/прийнято рішення про реєстрацію/відмова в реєстрації).
На сьогодні Електронним кабінетом користується понад 9 млн. користувачів. Враховуючи потреби бізнесу в ДФС постійно впроваджуються нові та вдосконалюються діючі електронні сервіси.
Наступний блок новин присвячений електронному сервісу «Пошук фіскального чека».
Місяць тому ДФС у тестовому режимі було впроваджено систему E-Receipt, яка викликала великий інтерес з боку платників податків та громадян.
Новий електронний сервіс дозволяє покупцеві товарів (послуг) здійснювати пошук та перегляд фіскального касового чеку, що формується як традиційними реєстраторами розрахункових операцій, так і електронний фіскальний чек, створений новітніми РРО.
Для тестування пропонується безплатне клієнт¬ське програмне забезпечення (інсталяційний пакет) для операційних систем Windows та Android.
Сервіс знаходиться у відкритій частині Електронного кабінету, доступ до якої здійснюється в режимі реального часу (24/7/365) без ідентифікації осіб за посиланням: https://cabinet.sfs.gov.ua/cashregs/check.
Для пошуку та перегляду фіскального касового чеку необхідно внести:
– фіскальний номер РРО, дату та час видачі чеку (для традиційних РРО);
– пошук електронного чеку здійснюється за його фіскальним номером та датою.
У випадку, якщо покупець не знайшов свого е-чека в системі або виявив розбіжності в даних чеку, необхідно зробити його фото та надіслати за адресою: infozvit@sfs.gov.ua. ДФС буде визначено причину, через яку електронний чек не потрапив до системи, та вжито відповідні заходи.
Також у планах впровадження електронної акцизної марки, що дозволить значно якісніше контролювати підакцизний товар (спирт, алкогольні та тютюнові вироби), унеможливить його тіньовий обіг. Крім того, це сприятиме створенню справедливих конкурентних умов для всіх учасників ринку.
Ще одним важливим сервісом, який дозволить суттєво підвищити рівень та якість адміністрування податків, є запровадження електронного аудиту шляхом застосування відповідного програмного забезпечення. Це дасть можливість виявляти переважну частину ризиків ще до перевірки, значно прискорить та спростить процедури аналізу даних, суттєво зменшить витрати робочого часу на проведення перевірки як посадових осіб, так і платників податків.