Сьогодні, 27 листопада, в Івано-Франківську відбулась розширена нарада «Реалізація містобудівної політики на регіональному та місцевому рівнях, актуальні питання будівництва та розвитку регіонів».
Перший заступник голови Івано-Франківської ОДА Марія Савка пояснила, що в області є проблемні питання містобудування.
«Насправді це питання суспільства, бо люди вкладають у будування. Ми майже на чверть збільшили обсяги будівництва. Наша невеличка область по обсягах будування займає 12 місце. Я думаю, що ми правильно рухаємось», – розповіла Марія Савка.
Також вона додала, що для ефективного містобудування потрібно нові будівельні норми та фінансові інструменти, які держава дає.
«Але ми повинні діяти в рамках чинного законодавства, бо відхилення від норм збільшує витрати грошей і часові рамки», – наголосила пані Марія та додала, що якщо об’єднати зусилля то можна правильно забудувати територію області.
Головний архітектор Івано-Франківської області Микола Дорошенко сказав, що у архітекторів є питання. Зокрема про проблем із кадастром. Марія Савка на це відповіла, що їй потрібен список районів, де ці проблеми є.
Окрім того, Дорошенко підняв питання пандусів. Мовляв, їх роблять, але неправильно.
«Для чого їх такими роблять? Щоб людей з інвалідністю відправити швидше на той світ?» – запитує головний архітектор.
Начальник управління Державної архітектурно-будівельної інспекції Ігор Мусіловський, у свою чергу, сказав, що у 2018 році вони добились багато чого.
«Держава сприяє у галузі будівництва», – наголосив Мусіловський.
Також Марія Савка зазначила, що людям треба розповісти, що вони можуть узаконити свої незаконні будівлі. Мусіловський відповів, що це так, бо люди мають право скористуватися будівельною амністією.
“А ще у нас потребують уваги об’єкти культурної спадщини. Ми зводимо нові об’єкти, не рахуємось із старими. Часто підмінюємо питання. Тому на ці речі ми будемо звертати увагу”, – каже Мусіловський.
Василь Бегей, директор ОКП «Івано-Франківське ОБТІ» пояснив, що сьогодні справді можна робити будівельну амністію. Він наголошує, що єдине, що зупиняє людей від легалізації споруд – документ, який потрібно отримати від департаменту архітектури про місце розташування.
«Думаю, що 80% або більше об’єктів у нас розміщенні із порушеннями норм», – зазначив Бегей.
Також він додав, що при розробках нових генеральних планів треба звертати увагу на об’єкти, які підпадають під будівельну амністію.
Читайте також: Івано-Франківська міська рада думає, як перехитрити суд і забудовника