Сьогодні 28 лютого, у Краєзнавчому музеї відбулась презентація науково-популярного видання, яке ілюструє багаторічну працю над проектом «Врятуймо скарби разом!».
Проект «Врятуємо скарби разом!» започаткований в 2009 році. Проект розпочинався для порятунку сакральної колекції Івано-Франківського краєзнавчого музею. Згодом він переріс в багаторівневу програму з порятунку унікальних творів українського сакрального мистецтва.
Завідувач відділу реставрації Івано-Франківського краєзнавчого музею та автор проекту “Врятуємо скарби разом!”, розповідає:
“Сьогодні ми презентуємо альбом, який є підсумком нашої роботи за цей період. Це така складна монографія, яка показує історію проекту і містить в собі каталог ікон нашої виставки та проектів, відгуки відомих людей міста та меценатів. Ця книга – подяка людям, які були ці роки з нами. Допомагали та підтримували нас. І я думаю, що це буде не остання книга в нашому проекті,” – прокоментував Валерій Твердохліб.
Альбом ілюструє багаторічний системний процес рятування творів давнього мистецтва силами місцевої громади. В книзі описані методи роботи менеджерів проекту з музейною аудиторією, яка з фази пасивного відвідувача еволюціонувала до культурного мецената та волонтера. Також, альбом це поетапний звіт професійних реставраторів та науковців Івано-Франківського краєзнавчого музею за неповних 10 років діяльності проекту. Книга містить багато ілюстрований науковий каталог реставрованих творів давнього українського мистецтва, більшість із яких вперше вводиться в науковий обіг.
“Я вважаю, що такі проекти є дуже важливими. Тому, коли до нас минулого року звернувся пан Валерій, ми в обласній державній адміністрації підтримали і частково профінансували проект. На умовах співфінансування, ми виділили 40 000 гривень. На ці кошти було видано 220 книг. 80% тиражу направлено в обласну бібліотеку для подальшої передачі їх в бібліотеки нашої області,” – каже заступник начальника відділу взаємодії з ЗМІ та книговидання, управління інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю Івано-Франківської ОДА, Дарія Кухарчук.
Видання призначене для музейних менеджерів, реставраторів, культурологів, мистецтвознавців та усіх, хто цікавиться українським мистецтвом.
Також тільки сьогодні у відвідувачів була нагода побачити у музеї Поморянську Чудотворну ікону, яка саме зараз перебуває на реставрації.