Історія успіху 24-річного Михайла Семегена почалась, ще коли він був студентом і здобував спеціальність «Метрологія та вимірювальна техніка» в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу. Як і більшості студентів, Михайлові не вистачало грошей. Через це він почав шукати роботу. Саме тоді друг хлопця влаштувався у заклад швидкого харчування. Часто Михайло заходив до знайомого, розпитував його про роботу і сам вирішив працювати. Тоді якраз був вдалий момент, адже у закладі з’явилась вакансія. «Пропрацював я там всього два роки. Перший рік мені все дуже подобалось, а потім я зрозумів: хочу відкрити щось схоже, але своє», – згадує Михайло. Хлопець помітив, що швидке харчування людям подобається і «крутитись» у цій сфері вигідно. Проте найголовніше, що спонукало Михайла діяти, – йому дуже подобається працювати у сфері швидкого харчування.
Спочатку Михайлові довелося вирішити найважчу проблему – знайти приміщення. Розумів, що швидке харчування – це такий бізнес, який треба вести десь у центрі міста, де є багато потенційних клієнтів. «Це козирне місце для розвитку», – переконаний хлопець. Близько року він шукав своє ідеальне місце. Довелось переглянути не одну газету, журнал чи сайт. Також із пошуками допомагали друзі, проте все було не те. А згодом на одному із сайтів він побачив, що в оренду здається МАФ на вул. Січових Стрільців, який раніше хлопець примітив собі. Михайло вирішив діяти. Він орендував МАФ і взявся за паперову роботу. Проте хлопець не знав, як оформити бізнес-документацію. Тут на допомогу прийшов Інтернет і друзі. «В принципі з цим проблем немає. І якщо ти хочеш, то можеш відкрити свій бізнес за день-два», – пояснює підприємець.
Потім, вже коли і документи, і приміщення були готові, новий заклад потрібно було назвати. Михайло зізнається, що він був не дуже креативним і просто попросив допомоги у друга, який якраз їхав за кордон. «Я сказав йому, щоб він глянув, які там є гарні назви. Серед назв я почув слово «краст» (англ. – crust)», – пригадує хлопець. Виявилось, що це слово має кілька значень – «кора» і «скоринка». Така назва ідеально підійшла до новоствореного закладу, бо на МАФі є кора дерева, а самі лаваші – мають гарну скоринку.
Насправді багато у веденні бізнесу хлопцеві допоміг «Пласт». До нього Михайло потрапив дванадцятилітнім, у 2006 році. Молодик наголошує, що ті закони і правила, за якими живе пластун, у майбутньому знадобляться кожному. Наприклад, коли Михайло був бунчужним, то вчився організовувати людей, і зараз він ці знання використовує для керівництва колективом. «Я тепер розумію, як правильно говорити з хлопцями і заохочувати їх працювати», – зазначає молодий підприємець.
Меню лавашів у пластуна незвичне. Деяку рецептуру він перейняв із колишньої роботи, але трохи вдосконалив. Наприклад, у «Сrust» можна знайти «Грецький лаваш», у який, окрім звичних інгредієнтів, входять оливки та сир фета. «Ці лаваші точно не є шкідливими. Їх можна навіть назвати здоровими, адже ми робимо їх здебільшого із свіжих овочів і курятини, яку вважають дієтичним м’ясом», – каже Михайло.