«Бюджет участі – це чудова можливість залучити громадян до вирішення питань місцевого значення, реалізації невеликих проектів, набуття досвіду їх реалізації «від ідеї до впровадження», – вважає радник з питань муніципальних послуг Івано-Франківського ЦРМС з питань муніципальних послуг Марія Баран.
Вона ж акцентувала увагу присутніх на інформаційній зустрічі у Дзвиняцькій громаді на тому, що саме через впровадження цього інструменту можна активізувати громадян, залучити їх до співпраці з владою, почути їх думку та виявити проблемні питання.
У свою чергу, радник з питань місцевих фінансів Івано-Франківського ЦРМС Оксана Швець, презентуючи фінансові аспекти впровадження бюджету участі в громаді, відзначила, що цей процес не є тривалим чи надто складним. Затвердження документів, які регулюють нормативну базу для започаткування бюджету участі, не потребує багато часу і сума, що передбачається на проекти, не має бути великою.
Вона також розповіла про успішні приклади впровадження бюджету участі у Старобогородчанській ОТГ та Брошнів-Осадській ОТГ. У обох громадах проекти, подані мешканцями, були різними – від спортивних майданчиків і велопарковок, до благоустрою території, встановлення контейнерів для сміття та ремонту окремих ділянок проблемних доріг.
Читайте також: Франківцям розповіли про особливості бюджету участі-2019 та його старт