Франківка Оксана Островська розповіла, що учням погрожують вигнати їх зі школи через відмову чергувати у шкільній столовій.
Про інцидент, який трапився в Івано-Франківському навчальному виховному комплексі “Загальноосвітня школа-ліцей №23 Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, вона розповіла на своїй сторінці у соцмережі. До їхнього класу прийшла соціальний педагог і сказала, що якщо діти не чергуватимуть у їдальні – їх можуть виключити з навчального закладу.
“Кажуть, що чергування в столових в школах є обов’язковим і за те, що дитина не буде чергувати, виключать зі школи… Це так нині дітям «бесіду» проводили…”, – йдеться у дописі.
“Галицькому кореспонденту” мама розповіла, що у школі їй пояснили таке: через велику кількість першокласників, які харчуються безкоштовно, підприємець не встигає розкласти увесь товар. І дітей залучають до праці та допомоги підприємцю.
“Як на мене, це нормальна практика, діти допомагають, привчаються до праці. Але разом з тим є розумні батьки і діти, які показують вчителям закон, який захищає їх від такої роботи. А частина дітей невдоволена, бо виходить нечесно”, – пояснює Оксана Островська.
Директор школи-ліцею пояснив “ГК”, що обов’язкове чергування прописане у шкільному статуті.
“Старші допомагають молодшим. Ми підходили до учнів, просили їх допомагати дітям. Була неприємна ситуація, бо когось попросили витирати стіл – я вже був у цьому класі, ми поговорили, такого не має бути”, – каже Микола Василик.
Щодо погроз директор пояснив, що така ситуація мала місце – але, на його думку, соціальний педагог “перегнула палицю”. Виганяти за це зі школи нікого не можуть.
На офіційному сайті 23-ї школи в розділі “Документи” є статут, на який посилається директор. В ньому сказано, що “відволікання учнів від навчальних знань на інші види діяльності забороняються – крім випадків, передбачених законодавством України” (пункт 2.8). Але, крім цього, є і пункт 3.4, де сказано, що “учні зобов’язані брати участь у різних видах трудової діяльності”.
Нагадаємо, У Франківську розповіли про особливості цьогорічного ЗНО