Три роки тому з трибуни Верховної Ради Володимир Гройсман як новий Прем’єр-міністр України пообіцяв почати капітальний ремонт країни.
«І ми взялись вирішувати ті проблеми, які не вирішувались роками – ремонтувати українські дороги, перебудовувати систему охорони здоров’я, міняти пенсійну систему, забезпечувати нові можливості розвитку для дітей, перебудовувати методи роботи і психологію чиновників, відроджувати українські міста і села через механізми децентралізації», – зазначив Прем’єр.
Відповідальність за свої дії
14 квітня 2016 року з трибуни перед Верховною Радою Гройсман сказав:
«Я здатен разом із вами взяти відповідальність за хід справ у країні».
Тоді, коли в 2015 ВВП України впав на 9,9%, мало хто вірив в успіх. Але Гройсман довів спроможність працювати в кризових умовах та за три роки вивів країну з економічного занепаду. Адже у 2016 році ВВП зріс на 2,3%, а в 2018 – на 3,2%. Рівень інфляції зменшився з 43,3% у 2015 році до 9,8% у 2018 р
Відновлено кредитування Міжнародного валютного фонду (МВФ), що допоможе розрахуватись із зовнішніми боргами.
Реформи під керівництвом Гройсмана
Ще з часів незалежності були в Україні галузі, які вважали непідйомними для реформ. Але керівник Уряду не злякався відповідальності і взявся саме за них.
За три року розпочато пенсійну реформу: підняття пенсій без підняття пенсійного віку. Середня пенсія станом на 2016 рік була 1703,43 грн, а в квітні 2019 року – 2924 грн. Це збільшення у 1,7 разів.
Зросла мінімальна зарплата: з 1 600 гривень до 3 200 гривень. На даний момент мінімальна зарплата в Україні становить 4 173 гривні.
Також зріс прожитковий мінімум – до 2 027 гривень в порівнянні з 1 330 гривень в 2016 році.
Медична реформа: запроваджено послуги сімейного лікаря, що зручно для лікування українців, передбачена реформа екстреної допомоги, що дозволить медикам швидше приїжджати на виклик, виділено кошти на програму «Доступні ліки».
«Ми вперше за всі роки нашої незалежності створили реальну систему забезпечення українців доступними ліками. За три роки виписано 33 мільйони рецептів – тобто 33 мільйони разів люди зверталися до аптек і отримували ліки, які для них життєво необхідні», – зазначив керівник Уряду Володимир Гройсман.
Розпочато масштабне будівництво доріг: збудовано і відремонтовано 6800 км доріг. Фінансування дорожньої галузі збільшилося втричі: у 2016 році на дороги було виділено 19 млрд грн, а в 2019 – рекордні 55 млрд грн.
Освітня реформа: створення новітнього освітнього простору для першачків та розбудову системи якісних освітніх послуг від дитячого садочка до вищої школи.
«Нова українська школа», реформа профтехосвіти та вищої освіти – це не «косметичний ремонт», а капітальна перебудова, важливий інвестиційний проект, – зазначив Прем’єр-міністр. – Причому на рівні дошкільної освіти та середньої освіти реформи вже відчутні. За останні роки – завдяки бюджетній підтримці та фінансовій децентралізації втричі скорочено чергу до дитячих садочків. Мережа дошкільних закладів зростає ледь не щомісяця по всій країні. Кількість оновлених шкіл, в тому числі обладнаних за вимогами нового освітнього простору, так само зростає. Вже зараз в Україні працюють 778 опорних шкіл, які надають якісно новий рівень освітніх послуг».
Однією з найбільш успішних реформ, яку запровадив Уряд під керівництвом Гройсмана, стала реформа децентралізації.
«Ідея була не в тому, аби тільки передати кошти на місця, а й надати інструменти, що дозволять громадам заробити гроші», – зазначив керівник Уряду.
Зростання соціальних стандартів
Уряд готує збалансовані бюджети, запровадив ефективну стратегію управління державним боргом. Всі підвищення соціальних виплат відбуваються за рахунок збільшення доходів бюджету, а не за рахунок друкування грошей.
За три роки країна увійшла в пік виплат по зовнішнім боргам. Цьогоріч запланована виплата 427 млрд грн зовнішнього боргу, а з рештою суми Уряд має чіткий план скорочення боргу. Тож зараз як ніколи важливо зберегти взятий темп реформ, а не скотитися в хаос.
«За ці три роки ми зробили, можливо більше, ніж деякі політики, які при владі уже десятиліттями. Я намагався змінювати систему, яку вважав неефективною, але, слава Богові, за ці три роки система не змогла змінити мене. Я впевнений, що Україна може стати і стане сильною та успішною», – підсумовує Володимир Гройсман.