На Прикарпатті студенти разом із викладачами створили мобільний додаток, який “оживляє” шкільні підручники. Телефонна програма перетворює звичайні малюнки з книжок на тривимірні зображення. Розробники запевняють – це не тільки полегшить учням навчання, а й зробить його значно цікавішим.
У природничо-математичному ліцеї Івано-Франківська користуватися мобільними телефонами під час занять – суворо заборонено. Але тільки не на уроках хімії. Віднедавна смартфони тут на рівні з книжками та зошитами, пишуть “Подробности”.
Свої ґаджети учні наводять на підручник і складна хімічна формула сполуки ніби оживає. Мобільний додаток працює без інтернету. Що дуже важливо, адже чимало шкіл, особливо в гірській місцевості, не мають доступу до мережі. Розробили програму спільно студенти та викладачі, одного з місцевих університетів. Гроші, а це 50 тисяч гривень, виграли на конкурсі міських стартапів.
“Програма працює в трьох режимах – перший – це відтворення самої органічної молекули у 3D форматі. Що допомагає просторово побачити цю молекулу учню, зрозуміти її будову. Вчителю вже не треба розказувати про віртуальні валентні кути. А наочно побачити як ця молекула в просторі виглядає”. – говорить Лілія Мідак, доцент кафедри хімії Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.
Завдяки інформаційній візуалізації, навчатися тепер стало простіше та цікавіше, – кажуть ліцеїсти.
“Хімія взагалі належить до наук які важкі до сприйняття. Тому будь-яка візуалізація тільки вітається. Я бачу результати у дітей. Воно дозволяє краще і доступніше пояснювати матеріал мені як вчителю”, – говорить Ольга Кузишин, вчитель хімії.
“Набагато легше, ми тепер приблизно уявляємо як виглядає алкени, алкніни – ці всі різні формули і це справді дуже цікаво”, – говорить Софія Шкварок, учениця 10 класу природничо-математичного ліцею Івано-Франківська.
Мобільний додаток із 3D-ефектом – не єдина спільна робота франківських науковців. У їхньому доробку є ще одна програма – віртуальна альтернатива практикумам.
“Ми відзняли відео всіх лабораторних робіт. Це відео так само привязали до маркерів і учні можуть як дома так і на уроці переглядати відео, готуватися”, – говорить Іван Кравець, аспірант кафедри хімії.
Автори мобільних додатків сподіваються, що їхній досвід невдовзі підхоплять і колеги. Тож скоро аналогічні програми з’являться й для інших предметів.
Нагадаємо, Для підготовки до ЗНО придумали комп’ютерну гру