Прем’єр-міністр Володимир Гройсман йде на вибори на чолі нової політичної сили. Сам очільник Уряду про партію говорить так: «Я прагнутиму, щоб це була достатньо якісна з точки зору професійності та здатності політична сила. Насправді можу сказати, що зараз шукаю людей, які могли би бути достатньо результативними. Також би хотів бути дотичним до створення класичної центристської політичної партії, яка би була достатньо організованою структурою – з визначеною ідеологію, об’єднанням якісних і фахових людей, які можуть не просто розмовляти».
Мовою цифр соціології
Шанси Прем’єр-міністра сформувати політичну силу, яка пройде до парламенту за будь-якої виборчої системи, високо оцінюють експерти. Наприклад, політолог Володимир Фесенко зазначає: «Гройсман – молодий, він належить до того ж покоління, що й Зеленський. Вони ровесники, як Арсеній Яценюк і багато інших. Зараз починається епоха людей цього віку. У Володимира Борисовича є стартовий рейтинг, який дозволяє боротися за проходження партії в парламент».
Останні соціологічні опитування демонструють, що Гройсману довіряють або скоріше довіряють 20% населення. Такий високий рейтинг Прем’єра передусім зумовлений позитивними змінами в країні. Тому за політичну силу Гройсмана можуть проголосувати помірковані виборці, які знають, що таке популізм і не підтримуватимуть тих, хто обіцяє вже завтра пенсію в тисячу євро. До них приєднаються й ті, хто розуміє, які зміни в країні вже відбулися і віддають належне «компетентності і стабільності прем’єра».
Про досягнення Уряду Гройсмана свідчить й експертне опитування оцінки роботи Кабміну, яке проводило «Агентство моделювання ситуацій». За його результатами 85,2% з 30 експертів вважають, що загальноекономічна ситуація в країні за три роки діяльності Володимира Гройсмана суттєво покращилася.
Роль Уряду у виведені України з кризи за десятибальною шкалою експерти оцінили на 7,6 бали, роль Прем’єр-міністра – на 7,4 бали. До однозначного позитиву роботи Уряду Гроймана експерти зарахували підвищення мінімальної зарплати, монетизацію субсидій та осучаснення пенсій із запровадженням автоматичної індексації. Серед найбільш помітних зрушень – децентралізація, державна безпека й оборона, дорожня інфраструктура та підтримка аграрного сектору.
Серед найбільших перешкод діяльності Уряду експерти назвали війну з Росією, активність політиків-популістів у парламенті, інституційну слабкість державних інституцій.
Опираючись на такий високий рейтинг довіри до діяльності Володимира Гройсмана експерти констатують, що зараз дійсно формується команда професіоналів по всій країні: на рівні громад, міст, районів і областей. Збирають переважно тих людей, які мають здорові думки і розуміють, як їх впроваджувати. Практика засвідчує, що саме така команда, яка генерує ідеї та здатна їх впроваджувати у реальне життя, має всі шанси стати по-справжньому успішною.
Перспективи у нової партії Гройсмана на Івано-Франківщині
Ще в квітні 2018 року соціологи фіксували зростання довіри до Гройсмана й задоволеність його роботою серед населення. А на початку 2019 року, згідно з даними всеукраїнського опитування громадської думки, який проводив КМІС, у рейтингу потенційних прем’єр-міністрів чинний очільник Кабміну набрав найбільшу кількість прихильників – 15,3%.
Для продовження важливих реформ, які вже позитивно оцінили українці, Володимир Гройсман повинен мати значне депутатське крило в парламенті, і чим більше воно буде – тим рішучіші перетворення його команда зможе здійснити.
Гройсман досяг успіху як мер Вінниці, він двічі поспіль обирався міським головою. І вже на свій другий термін майбутній прем’єр йшов із головним закликом – забезпечити підтримку його команди в міській раді. Отримавши її, Володимиру Гройсману вдалося значно пришвидшити позитивні зміни у місті. Недарма за якістю й комфортом життя Вінниця вже декілька років посідає чільні місця у загальноукраїнських рейтингах.
Про те, що Володимир Гройсман вже зараз є важливою фігурою майбутньої парламентської кампанії і в Івано-Франківській області переконаний політолог Василь Кедик.
«При цьому не важливо, чи піде він на вибори з власною політичною силою, чи спробує об’єднатись з іншими політиками, наприклад, Арсенієм Яценюком, утворивши, так звану, виборчу коаліцію двох прем’єрів. В обох випадках є досить непогані шанси на проходження у парламент.
Звісно, щоб трансформувати рейтинг Прем’єр-міністра у електоральний результат потрібно попрацювати, однак у Гройсмана вже зараз є важливий козир в руках, який зіграє в ході парламентської кампанії – підтримка регіональних еліт, які будуть консолідуючим фактором для лідерів громадської думки та місцевих професіоналів у різних сферах. Це кістяк його партії на виборах до Верховної ради», – переконаний івано-франківський політичний експерт.