22 травня в еколого-просвітницькому центрі «Маєток Святого Миколая» НПП «Гуцульщина» відбулися перші регіональні еко-арт фестини «Гуцульські веснянки у Миколая», приурочені відзначенню в цей день Міжнародного дня біорізноманіття та свята Літнього Миколая.
У рамках фестин проведено низку заходів: еко-квест «Друзі природи», еко-пленер, показ номерів художньої самодіяльності, а також веснянок, гаївок, великодніх пісень за участю гостей в обрядових дійствах. Крім того, на святі були представлені твори інструментального мистецтва в жанрі етно-музики та проведено майстер-класи з народних художніх промислів Гуцульщини.
Невід’ємною складовою всіх дійств, організованих НПП «Гуцульщина» є пригощання присутніх національними гуцульськими стравами. Винятком не стали і нинішні фестини, на яких учасники і гості могли поласувати смачним баношем із бринзою, голубцями, узваром з пампушками.
Еко-пленер згуртував школярів та гуртківців центрів дитячої творчості, котрі демонстрували свої художні таланти. Учасники зображали навколишні ландшафти у власному стилі та з використанням різних художніх технік. За підсумками конкурсу І місце отримала Софія Шкрібляк, учениця Косівського ліцею ім. І.А. Пелипейка, ІІ місце – Роксолана Погребенник, учениця Косівського ліцей ім. І.А. Пелипейка, ІІІ місце – Христина Андрусяк, Сніжана Тарабаса, Вікторія Братівник, учениці Старокосівської ЗШ І-ІІІ ст.
В еко-квест «Друзі природи», учасники змагалися між собою в знаннях із зоології, ботаніки, вмінню орієнтуватися на місцевості. Учням припав до душі такий неординарний формат заходу – з одного боку вони виявляли свої вміння, з іншого – мали змогу на практиці ознайомитися із біорізноманіттям НПП «Гуцульщина».
А карта станцій квесту (всього їх було 5) замінила, на момент проведення заходу, стандартні підручники, зошити і посібники. Переможцями еко-квесту «Друзі природи» стали: 1 місце– команда «Всезнайки» Косівського ліцею ім. І.А. Пелипейка, 2 місце – команда «Екстремали» Розтоківської ЗШ І-ІІІ ст., 3 місце – команда «Флористи» Рожнівського ліцею «Гуцульщина» ім. Ф. Погребенника.
Читайте також: Кримська художниця відроджує килимарство на Гуцульщині