Культ особи: Дрібнота

  • Проект «Дрібнота» стартував ще дев’ять років тому з велоперегонів для малих франківців. Тодішня акція викликала великий інтерес, на неї зібралося чимало дітлахів із батьками, тож щось схоже вирішили влаштовувати кожного року. Щоразу проект розростався і включав у себе все більше заходів. Батьки самі почали пропонувати організаторам ідеї пізнавальних таборів та цікавих навчальних програм.

    Минулого року співавтори проекту створили окремий освітній простір – таку собі позашкільну студію на заводі «Промприлад». Тепер її спільно творять Анна Шийчук, Наталія Найда та Юлія Ляхович. Вони пояснюють, що вчать дітей того, чого немає в школі. «Ми допомагаємо дітям мислити критично, креативно та вільно», – каже Анна Шийчук.

    Наразі в “Дрібноті” є три факультети. Перший – факультет інтерактивних наук. У ньому об’єднані, наприклад, фізика, хімія і біологія, які пояснюються легко та цікаво. Ще один факультет – підприємництво для дітей. Організатори наголошують, що цей курс не спрямований на те, щоб юні франківці через три місяці відкрили бізнес і почали заробляти гроші. Його мета – розвиток мислення і креативності. І третій факультет – архітектура.

    Анна Шийчук зазначає, що «Дрібнота» дає можливість зробити якісний освітній продукт. «Я в цьому плані ідеалістка і хочу, щоб у дітей була альтернатива. Вони мають бачити, як можна вчитися по-іншому», – каже жінка. Вона наголошує, що колись цього бракувало їй у школі, а тепер, на її думку, бракує і сучасним дітям. Так і виникла альтернатива школі з класною тусовкою, у якій бути розумним – модно.

    Анна Шийчук

    Юлія Ляхович каже, що вона підтримала проект, бо дуже вірить у майбутніх українських дітей. У неї також є двоє малюків, і вона розуміє, що колись саме вони будуть розбудовувати Україну. А їхні подальші кроки залежатимуть від того, чого вони навчаться зараз.

    Юлія Ляхович

    Наталія Найда, у свою чергу, додає, що для неї «Дрібнота» – це любов. «У проект ми вкладаємо дуже багато душі, ресурсу й інтелекту», – каже Наталія. Вона зауважує, що важливо, щоб діти стали конкурентоспроможними, тому їм намагаються прищепити тут  базові поняття для розвитку.

    Наталка Найда

    Долучитись до «Дрібноти» можуть не тільки діти. За словами Анни Шийчук, є низка соціальних проектів, у яких можуть брати участь і дорослі – як волонтери чи викладачі. А підлітки мають можливість отримати дрібну роботу і навіть підзаробити. Можна роздавати листівки, поширювати інформацію, клеїти афіші чи допомагати під час заходів. «Це також корисно для дітей, бо вони мають можливість реалізувати себе», – зауважує Анна Шийчук.

    Людмила ОЛЕНЮК

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!