За даними УкрГідрометцентру, у більшості областей України до 4 вересня утримається надзвичайна пожежна небезпека 5 класу. І такий невтішний прогноз не лише спричиняє незручності для громадян, а ще й створює передумови для різкого збільшення кількості загорянь на території України.
Так, лише впродовж минулої доби в Україні виникло 337 загорянь на відкритих територіях, передає ДСНС.
Зокрема, 1 вересня рятувальники Івано-Франківщини 6 разів виїжджали на ліквідацію пожеж сухої трави та сміття в Калуському, Тисменицькому, Галицькому районах.
31 серпня пожежно-рятувальні підрозділи Кіровоградської області 15 разів залучались на гасіння пожеж у екосистемах та на відкритих територіях населених пунктів.
На Херсонщині вогнеборці ліквідували пожежу сухостою, яка загрожувала житловим будівлям у с. Львове. Унаслідок загоряння вогнем було знищено сухостій на площі 200 кв. м та господарчу споруду.
Також не припиняють горіти полігони твердих побутових відходів на Миколаївщині. Зокрема, наразі проводиться ліквідація осередків тління на території сміттєзвалища в с. Таборівка Вознесенського району.
Чи не кожного дня чимало сил та засобів витрачається на ліквідацію пожеж на відкритих територіях. Із початку року їх виникло вже більше 40 тисяч. І шкода, що громадяни не розуміють у скільки державі обходиться один залишений на узбіччі недопалок, або сміття.
Тож, зважаючи на спекотну погоду, а також те, що пожежонебезпечний період наразі знаходиться у своїй активній фазі – загроза виникнення загорянь буде тільки зростати.
З огляду на такі прогнози, Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає громадян не провокувати пожежі на відкритих територіях та дотримуватися елементарних правил безпеки під час перебування у природних екосистемах.
Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:
- спалювати стерню та післяжнивні залишки на сільськогосподарських полях;
- відвідувати хвойні ліси при оголошенні надзвичайної пожежної небезпеки 5-го класу;
- розводити багаття у лісі та лісопосадках;
- заїзджати автомобілем до лісу;
- палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники або недопалки;
- залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;
- полювати у лісі з використанням вогнепальної зброї;
- створювати смітники та спалювати відходи;
Шановні громадяни! Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101».
Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків.
Нагадаємо, на Франківщині під час пожежі будинку виявили тіло літнього чоловіка