Комедія
Режисери: Шерін Дабіс, Крістофер Сторер
У ролях: Ремі Юссеф, Стів Вей, Дейв Мерхеже, Лейт Наклі, Май Каламаві
Рамі живе в Нью-Джерсі з батьками, які колись втекли з Єгипту в США у пошуках кращого життя для дітей, і своєю сестрою, якій, незважаючи на зрілий вік, батьки забороняють повноцінно жити. Після чергового невдалого стартапу Рамі опиняється без роботи, тому неохоче погоджується на підробіток у свого дядька, який продає діаманти на престижній Діамантовій вулиці в Нью-Йорку.
Серіал стендап-коміка Ремі Юссефа продовжує традиції Луї С.К. і Азіза Ансарі: їхня схожість не закінчується на тому, що це фактично автобіографічні серіали, в яких коміки грають самих себе. «Луї», «Майстер на всі руки» і «Рамі» схожі абсурдним ставленням до буденності і бажанням експериментувати, стерши кордони дозволеного в комедійному серіалі.
Комічність у своєму серіалі Юссеф черпає з власного життя. Він сам, як і його герой, – представник першого покоління американських мусульман (народився і виріс вже у США): Рамі розривається між праведною єгипетською спільнотою, в якій життя розглядають як моральне випробування, і поколінням міленіалів, які звикли жити для свого задоволення. Конфлікт між двома спільнотами найкраще представлений в епізоді, в якому 10-річний Рамі з розмов із однолітками дізнається про мастурбацію в дні, коли «Аль-Каїда» здійснила теракт у Всесвітньому торговому центрі 11 вересня 2001 року. Здавалось би, таку делікатну тему представник мусульманського співтовариства міг би обіграти з позиції жертви, як це було у фільмі «Мене звати Кхан», але Юссефу цікавіше заримувати головний теракт в американській історії з нездатністю героя мастурбувати, пройти цей обряд ініціації і стати другом для однокласників.
Якби Юссеф тримав в об’єктиві головного героя всі 10 серій, вийшов би міцний комедійний серіал, але в другій половині сезону він зміщує фокус на інших членів сім’ї Рамі, виводячи серіал на рівень якщо не потенційно великого, то точно важливого для нашого часу. Творці показують, як живуть люди навколо героя, додатково препаруючи стереотипи про мусульманську спільноту в епізодах, присвячених його матері і сестрі. Перша, втомившись від хатньої роботи і постійної самотності, починає працювати водієм в Uber, але стикається з відчуженістю сучасних американців. Сестра Рамі намагається позбутися нагляду з боку батьків, що ґрунтується на гендерній упередженості в ісламі.
«Рамі» не прагне догодити масовому глядачеві, але і не звужує свою потенційну аудиторію до мусульман, готових до копання в собі. Це така собі драмеді, в якій є багато вдалих жартів, але геги не валять кулеметною чергою, а рідкісні вкраплення драми додають серіалу глибини, проте не вибивають нахабно сльозу. «Рамі» ще чекає перевірка другим сезоном, який вийде наступного року, а наразі він залишається одним із тих серіалів, про які говорять «недооцінений» або «незаслужено обійдений увагою». Це і справді один з найоригінальніших і найбільш незвичайних серіалів року, який поки що просто не знайшов свого глядача.
ФЕЛІНСЬКИЙ