В кожному регіоні України органи місцевого самоврядування самі вирішують, коли починається опалювальний сезон. Коли увімкнуть опалення – залежить від погодних умов, вчасного розв’язання стратегічних питань та погашення боргів, передає tv24.
Місцева влада столиці ще наприкінці серпня пообіцяла, що опалювальний сезон у Києві розпочнеться вчасно. Разом з тим, 14 столичних тепловиробників досі не розрахувалися з “Нафтогазом”.
Міністерка розвитку громад і територій Альона Бабак заявила, що опалювальний сезон 2019 – 2020 повинен розпочатися вчасно у всіх містах України. Окрім того, президент України Володимир Зеленський, під час зустрічі з керівництвом Верховної Ради, Кабінету Міністрів та правоохоронних органів, доручив профільним відомствам доповісти про стан підготовки до опалювального сезону не пізніше ніж 20 вересня.
“До 20 вересня 2019 року профільні відомства мають доповісти щодо забезпечення підготовки до опалювального сезону, зокрема чіткого графіка накопичення достатньої кількості енергетичних ресурсів (газу та вугілля), готовності регіонів до зимового періоду. Надалі повинен проводитися щотижневий моніторинг“,– заявив Володимир Зеленський
Згідно з законодавством, опалювальний сезон має стартувати тоді, коли середньодобова температура повітря впродовж 3 днів становить нижче, ніж 8 градусів тепла. Відповідне рішення ухвалюють органи місцевого самоврядування.
Натомість “Нафтогаз” 12 вересня оприлюднив список із 133 виробників тепла, які мають заборгованість та не виконують вимог законодавства щодо мінімального рівня розрахунків для отримання газу на пільгових умовах.
До переліку міст, у яких виникли проблеми з підприємствами, які можуть зірвати початок опалювального сезону у районах, ввійшли три населених пункти на Прикарпатті: Івано-Франківськ, Калуш, Тисмениця.
Сума загальної заборгованість становить 129 420 940 грн. (“Станіславська теплоенергетична компанія” ТОВ), 23 388 237 грн. (“Водотеплосервіс” КП) та 345 031 грн. (“Комунальник-Т” КП) гривень. Мінімальні кошти для відновлення постачання газу цими підприємствами – це 50 090 983 грн., 6 974 455 грн. та 126 939 грн. відповідно.
До теми: у Верховній Раді розповіли про зниження ціни на газ.
Фото – ілюстративне