19 вересня, в Богородчанському районному суді відбулося чергове засідання у справі коломийського прокурора.
Нагадаємо, ще 3 серпня 2018 року під час одержання неправомірної вигоди прокурора Коломийської місцевої прокуратури Василя Тарасенка затримали працівники Управління захисту економіки та слідчими СБУ. Про це журналістам стало відомо із власних джерел.
Наступного дня інформацію підтвердили у поліції, додавши фото з місця події. За словами правоохоронців, гроші призначалися за сприяння у зміні кваліфікації обвинувачення під час судового процесу. Зокрема, прокурор вимагав від місцевого жителя хабар за можливість ухилення від реальної міри відбування покарання та призначення покарання, не пов’язаного із позбавленням волі.
Затримали прокурора після того, як він виконав свої «зобов’язання». Затримання провели оперативники обласного управління захисту економіки Нацполіції та слідчі СБУ під процесуальним керівництвом Генеральної інспекції ГПУ.
Згодом підозрюваний у хабарництві прикарпатський прокурор подав до суду на пресу і Генпрокуратуру.
На початку останнього засідання розглянули клопотання підозрюваного та його захисту. Захисниця прокурора, Ірина Вань, подала клопотання про визнання недопустимими доказів, поданих стороною обвинувачення. Схоже клопотання подав і підозрюваний.
“Минулого засідання досліджували докази сторони обвинувачення які, очевидно, є не допустимими. Ми заперечуємо проти їх дослідження у справі. Права мого підзахисного порушували під час затримання”, – зазначила адвокатеса.
Йдеться конкретно про протокол затримання підозрюваного Тарасенка із додатком — відеозаписом затримання. Захисниця вважає, що затримання Тарасенка є незаконним, а протокол затримання, а докази є недопустимими. За словами адвокатеси, затриманому не повідомили суть чи підстави затримання. Також затриманий одразу сказав, що хоче скористатися безоплатною вторинною правовою допомогою, втім слідчі дії з ним почали проводити за відсутності захисника, також йому не одразу вручили пам`ятку і незаконно провели обшук.
Прокурор, який представляє сторону обвинувачення, у свою чергу просив клопотання відхилити та залишити докази у справі.
“Тарасенка затримали, повідомили про підставу затримання, повідомили у центр надання безоплатної правової допомоги, захисник з`явився у приміщення, де складати протокол. Саме затримання – це одномоментна дія. А протокол затримання складався слідчою вже опісля затримання, під час цього сама процесуальна дія не відбувалася”, – зазначив прокурор.
Відстояти свою думку намагався і підозрюваний у хабарництві прокурор Тарасенко. Його клопотання має схожий зміст.
“Як би гарно не виступав прокурор, фактично, він поки що мій колега, бо я ще працюю в органах, але слідчий і справді допустив помилку під час затримання”, – зауважив Тарасенко.
Суд виніс ухвалу з цього питання вже на наступний день. Сьогодні, 20 вересня, суддя Битківський зазначив, що суд клопотання не підтримує ц на цьому етапі докази залишаються у справі.
На наступному засіданні планують проводити дослідження матеріалів справи. Зсідання відбудеться 22 жовтня о 10:30.