Сьогодні, 3 жовтня, в Івано-Франківську розпочали дводенний тренінг «Інструменти діалогу для вироблення підходу до реінтеграції ветеранів АТО/ООС та безпеки на рівні громади».
Проводять дводенний тренінг-презентацію«Інститут миру і порозуміння» (м. Київ) та Громадська організація «Поступовий гурт франківців». Присвячена вона новим підходам до програм з Роззброєння, Демобілізації і Реінтеграції (РДР).
На зустріч завітали члени громадських організацій, психологи, активісти для того, щоб отримати новий досвід та нові шляхи до роботи у сфері допомоги ветеранам. Вони протягом двох днів зможуть прослухати лекції про реінтеграцію ветеранів, підтримку, необхідність діалогу тощо.
«Допомагати потрібно, щоб повертати хлопців до мирного життя, щоб були щасливі їхні сім‘ї. Проєкт дасть нові знання та нові напрямки для роботи, бо всім потрібно розвиватися», – розповіла Наталія Чаплинська, депутатка облради та співкоординаторка центру психологічної допомоги учасникам АТО.
Презентацію проводять у рамках проєкту «Роззброєння, демобілізація та реінтеграція в Україні» за участі громадської організація «Інститут миру і порозуміння» при сприянні Академії імені Фольке Бернадота (Folke Bernadotte Academy).
Новий підхід до (Ре)інтеграції та Безпеки на Рівні Громади (РБРГ) – це інноваційний підхід для більш комплексного контексту і громадських ініціатив з реінтеграції, інтеграції, адаптації і забезпечення громадської безпеки.
Він враховує різні умови (ре)інтеграції та процесів адаптації, цільових груп (наприклад, колишніх військових, репатріантів, біженців, вимушених переселенців, дітей, пов’язаних зі збройними силами та групами та інших дітей і молоді з груп ризику), а також приймаючих громад.
Нагадаємо, У Франківську атовці прийшли під ОДА – виступають проти “формули Штайнмаєра”