П’ять причин займатися йогою

  • Йога робить дива не лише з організмом, але й з емоціями. А ще під час йоги ніколи не буває нудно, і вона не нав’язує жодних релігійних вчень. Навколо йоги так багато міфів і упереджень, що варто вкотре нагадати, в чому її користь. Адже все частіше заняття йогою рекомендують навіть лікарі. Пояснює керівник та викладач івано-франківської «Вашої студії YoGi» Валентина Голованова.

    1. Йога вирішує проблеми з хребтом. З самого малку людину садять на стілець: вдома, у дитсадку, в школі… Більшість часу діти звикають проводити, сидячи. Дорослішаємо, йдемо працювати в офіс чи просто за комп’ютером – і знову на стілець. Хребет тим часом просто вбивається. А це ж основа всього організму. Зараз дуже важко знайти людину з цілковито здоровим хребтом. Йога може вирішити всі проблеми зі спиною. «Тепер це розуміють навіть лікарі, – каже Валентина. – Вже скільки разів чула, що при хворобах спини медики рекомендують саме заняття йогою».
    2. Йога навчає правильно дихати. Більшість людей і не підозрюють, наскільки важливо вміти правильно дихати. Над цим майже ніхто навіть не замислюється. Виявляється, зазвичай ми дихаємо поверхнево, а не глибинно. Таким чином організм суттєво недоотримує кисню, що відповідно веде до різних болячок. Тим паче чим більше організм зашлакований, тим менше він засвоює корисних речовин. Дихальні практики є важливою частиною йоги. І з часом людина мимоволі звикає дихати правильно.
    3. Йога впливає на харчові звички. Десь через півроку заняття йогою так змінюють організм і смакові вподобання, що вже не хочеться шкідливої їжі. Не йдеться про вегетаріанство, але однозначно в раціоні починає збільшуватися кількість овочів і фруктів. Яким чином так відбувається? Йога заспокоює розум і допомагає зникнути стресу, а це прямо впливає на зменшення апетиту. Адже виявляється, що ми багато їмо саме тоді, коли стресуємо. При чому людина може навіть не усвідомлювати свого стресового стану.
    4. Йога підходить для будь-якого темпераменту. Часто можна почути, що люди не хочуть починати займатися йогою, бо вона надто повільна і їм стане нудно. Однак це звичайне упередження. І холерики, і флегматики можуть отримувати задоволення від занять. Просто треба підшукати свій вид йоги: динамічна, статична, змішана… Варто радитися з інструктором. «До прикладу, хатха-йога дає більше статики і дихальних вправ, – пояснює Валентина Голованова. – Динамічна йога проводиться у швидкому темпі, але вона не має нічого спільного з фітнесом».Йога – це ніколи не нудно. Навіть, якщо виконують статичні вправи. Людина приймає певне положення та починає в нього занурюватися і в свій внутрішній стан зокрема – тут не занудьгуєш. Спершу це трохи важкувато, а потім стає неймовірно цікаво.
    5. Йога не має стосунку до релігії. Під час йоги не моляться і не проповідують. Заняття йогою лише допомагають почути і прийняти свої емоції, заново відкрити власне тіло і оздоровити його. А усвідомлене дихання поєднує всі механізми сприйняття, і це дозволяє заспокоїти хаотичний розум та відчути стан внутрішнього спокою.

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!