У 2019 році в Україні триває реалізація програми «Теплий туалет», що спрямована на облаштування теплих внутрішніх туалетів, забезпечення базових фізіологічних потреб дитини, створення належних санітарно-гігієнічних умов у навчальних закладах області, пише Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.
У процесі вивчення цього питання спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби Івано-Франківщини розробили методичні рекомендації «Гігієнічні вимоги до облаштування та утримання туалетних кімнат в закладах освіти», які доведені до керівників департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської ОДА, управлінь (відділів) освіти РДА, ОТГ.
Так, за рекомендаціями всі заклади освіти повинні бути забезпечені внутрішніми туалетами, підведенням до умивальників холодної та гарячої протічної води.
Перевага надається централізованим каналізаційним мережам. У випадку неможливості під’єднання до централізованих мереж допускається каналізування на вигріб з наступною викачкою та вивозом нечистот підприємством, з яким укладена угода.
Для шкіл у місцевості, де відсутня каналізаційна система, передбачаються теплі туалети, прохід до яких з будівлі школи здійснюється через подвійний тамбур. У сільській місцевості допускається організовувати туалети вигрібного типу окремо від будівлі закладу.
Вигрібна яма та сміттєзбірник не повинні заповнюватись більше ніж на 2/3 його об’єму. Після їх випорожнення необхідно здійснювати їх дезинфекцію зрошуванням 10% розчином хлорного вапна, 5% розчином нейтрального гіпохлориту кальцію.
У туалетних приміщеннях недоцільно улаштовувати сходинки, пороги або будь-які перепади рівнів підлоги. Стіни та підлога туалетних кімнат повинні бути обмощені облицювальною плиткою, сантехнічне обладнання повинне бути справне, добре прикріплене, відповідати віку дітей.
Читайте також: Учні 65 шкіл Прикарпаття ходять у туалети на подвір’ях навчальних закладів