Сьогодні, 5 листопада, в Івано-Франківську відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань регіональної політики, децентралізації та розвитку місцевого самоврядування.
Під час засідання розглянули питання про інформацію обласної державної адміністрації щодо реформування місцевого самоврядування, децентралізації влади та перспективи завершення процесу об’єднання територіальних громад області.
“Зараз ми приділяємо особливу увагу питанню децентралізації. Поки це головна реформа в нашій державі”, – каже заступник голови обласної державної адміністрації Онищук Світлана.
На сьогодні в області створено 39 ОТГ. 22 грудня пройдуть перші вибори селищних, місцевих та сільських рад на утворених ОТГ.
“Варто наголосити на критерії утворення ОТГ. В ній має проживати щонайменше 250 дітей шкільного віку та 100 дітей дошкільного віку. Щоб було зрозуміло чи доцільно створювати опорну школу в громаді та виділяти кошти з держбюджету на її комплектацію”, – каже Онищук.
Також у спроможній громаді має проживати не менше 5 тисяч осіб. Пропонують враховувати індекс податкоспроможності бюджету громади на рівні не менше 0,3%, а також встановити, що частка місцевих податків та зборів у власних доходах місцевих бюджетів складає не менше 10%.
“Важливо зараз провести інвентаризацію всіх об’єктів у ОТГ: парки школи, чи лікарні. Потім ми нанесемо всі ці об’єкти на карту Івано-Франківської області, щоб всі мали якісні та доступні послуги”, – додає Світлана Онищук.
Планують створити не більше 40-45 ОТГ на території Івано-Франківської області. А також планують перевіряти, чи справляються громади з поставленими перед ними завданнями.
Нагадаємо, Івано-Франківська міська рада в рамках Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» активно укладає угоди про співпрацю з прилеглими селами. На сьогодні підписано сім таких угод – на співпрацю погодилися Підлужжя, Черніїв, Добровляни, Узин, Чукалівка, Підпечари та Колодіївка. Більше – у статті “Село складі міста”.