3-го лютого ТОВ “Промприлад.Холдинг” було здійснено повний розрахунок та завершено угоду купівлі-продажу 82,38% акцій ПрАТ “Івано-Франківського заводу “Промприлад”.
Завод офіційно перейшов у власність інноваційного центру “Промприлад.Реновація”. Проєкт виконав поставлені цілі та зібрав понад $5 млн імпакт-інвестицій від 409 інвесторів та 13-ти фондів, пишуть на сайті проєкту.
Проєкт “Промприлад.Реновація” викупив завод із метою подальшого відновлення незадіяних площ. Простори у реконструйованих будівлях вже зараз перетворюються та функціонують як прогресивний інноваційний центр.
“Для нас це ключовий етап розвитку проєкту. Викуп нерухомості був стратегічною ціллю 2019 року. З цього моменту ми зняли головні ризики та продовжуємо активну фазу реалізації задуманого в повному масштабі. Купівля заводу, це також підтвердження для наших дійсних та потенційних інвесторів, що проєкт реалізується згідно з планом”, – коментує угоду генеральний директор та ініціатор проєкту “Промприлад.Реновація” Юрій Филюк.
На сьогодні перший етап інвестування успішно завершено. Як і планувалось, продано першу емісію акцій на суму 125 млн грн. Наступним кроком стане оновлення бізнес-плану, переоцінка активів та випуск другої емісії акцій. Далі розпочнеться наступний етап залучення інвестицій та подальша ревіталізація об’єкту.
“Промприлад.Реновація” – це трансформація старого заводу у центрі Івано-Франківська на інноваційний центр. “Промприлад” не має єдиного інвестора, долучитися до реалізації може кожен із мінімальним вкладенням від $1000. Проєктом передбачено повернення інвестицій у вигляді дивідендів.
Та при цьому вкладені кошти ще й сприяють внеску у розвиток міста та регіону. 70% прибутку спрямовуватимуть на виплату дивідендів інвесторам, а решту 30 % – на фінансування ініціатив розвитку міста та регіону. До 30 % площ центру будуть надані соціальним і громадським організаціям на пільгових засадах.
Наразі на території “Промприладу” вже діє пілотний поверх та інші ревіталізовані простори. Ці 5800 кв. м, що відновлені відповідно до загальної бізнес-моделі проєкту, успішно функціонують і приносять плановий прибуток.
Серед 20 організацій і компаній-резидентів, які тут розмістилися, – представники бізнесу, громадського сектору та органів місцевого самоврядування. Разом вони утворюють унікальну екосистему на перетині розвитку чотирьох основних напрямів: неформальної освіти, сучасного мистецтва, нової економіки та урбаністики.