Аварія на Чорнобильській АЕС: минуло 34 роки з дня трагедії (архівні фото)

  • Найбільша техногенна аварія в історії – аварія на Чорнобильській АЕС у 1986 році.  З різницею в дві секунди відбулись два вибухи на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС

    Уже минуло 34 роки з дня аварії у Чорнобильській атомній електростанції. Сумарна радіація ізотопів, викинутих у повітря, становила 50 мільйонів кюрі. Це в 30 – 40 разів більше, ніж під час вибуху бомби в Хіросімі в 1945 році. 

    У 1986 році із зони відчуження евакуювали близько 250 тисяч осіб. Точна кількість жертв від аварії на ЧАЕС досі не відома – від декількох тисяч до 100 тисяч людей. Радіоактивному опромінюванню піддалися близько 8,4 мільйона мешканців Білорусі, України та Росії.  Непридатними для проживання залишилися 150 тисяч квадратних кілометрів довкола Чорнобильської АЕС.

    Президент України Володимир Зеленський назвав Чорнобильську катастрофу – лихом планетарного масштабу.

    “Катастрова стала не тільки гірким уроком з недавнього минулого, а й пересторогою на майбутнє. Планета Земля є колискою і домівкою для всього людства, і тому її збереження є відповідальністю кожної людини і спільним обов’язком усіх націй світу. У цей день ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю героїв, які врятували майбутнє від радіаційної небезпеки й відійшли у вічність”, – пише Зеленський на своїй сторінці у соцмережі. 

  • Він переконаний – для подолання наслідків аварії у той час бракувало навичок і знань, спеціальної техніки й обладнання. Проблему серйозно ускладнили дії тодішнього керівництва СРСР, яке до останнього намагалося приховати справжні наслідки катастрофи, наражаючи на смертельну небезпеку сотні тисяч громадян: і тих, хто боровся з наслідками вибуху на четвертому енергоблоці, і просто жителів навколишніх територій.

    Фото: 24 канал, НВ, Радіо Свобода.

    Вибухи сталися у четвертому блоці атомної електростанції 
    Ліквідатори
    Резервіст дезактивує автомобіль біля Чорнобиля
    Багато людей, не довіряючи інформації влади про масштаби катастрофи, намагалися покинути Київ і прилеглі міста.
    Вертоліт поблизу ЧАЕС, який влада спрямувала для допомоги експертам в оцінюванні пошкоджень
    Такий вигляд ЧАЕС мала взимку 1986 року
    Одна з перших фотографій після вибуху на Чорнобильській АЕС
    Військовий квиток з карткою обліку радіоактивного опромінювання

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!