Сьогодні, 7 липня, в Івано-Франківську знову зібралися протестувати представники закладів громадського харчування, музиканти, ведучі, підприємці та всі інші, хто має відношення до весільної сфери. Вони вийшли під будівлю облдержадміністрації.
Нагадаємо, оскільки зростає кількість підтверджених випадків захворюваності на COVID-19 на Франківщині заборонили святкувати весілля, дні народження, хрестини, влаштовувати поминальні обіди в закладах громадського харчування, де буде понад 10 людей. Обмеження триватимуть до 31 липня.
Підприємці не задоволені таким рішення. 3 липня вони вперше вийшли на акцію протесту та попросили керівництво області переглянути питання.
Сьогодні в Івано-Франківську повинна зібратись комісія, яка розгляне вимогу людей. Відтак десятки підприємців знову прийшли під ОДА, щоб отримати дозвіл на роботу.
Представник весільної агенції Володимир Мотрін розповідає, що їх бізнес втратив багато часу і коштів через карантин.
«Платіжки ніхто не відміняв, потрібно встановити чіткі норми для всіх і дозволити працювати у межах карантинних норм. В Одесі всі заклади «тріщать», а у нас не можна працювати», – наголошує чоловік.
За словами фотографа Світлани Слюсар, вони досі не розуміють, що заборонено, які є обмеження і як весільна сфера може працювати. Пояснень чекають від місцевої влади.
«Звісно ми працюємо у розважальній сфері, і ми отримуємо заробіток тоді, коли є масові заходи. Мабуть, нам мають пояснити, за що ми маємо жити, харчуватися, платити за оренду тощо. Нам не дають ні дотацій, ні компенсацій, зараз ми у глухому куті, і ніхто не повідомляє подальший план дій», – пояснює жінка.
Основні питання, які підприємці просять розглянути:
- Дозвіл на розміщення кількості гостей на 10 метрів квадратних закладу відповідно до площі закладу;
- Чітке роз’яснення вимог щодо можливості проведення святкування весіль, днів народжень, корпоративів, та інших святкових подій;
- Роз’яснення відповідальності трьох осіб (гостей закладів) щодо наявності та носіння засобів індивідуального захисту;
- Послаблення карантинних умов при дотриманні власниками, директорами, адміністраторами, та іншим персоналом закладів санітарних норм, температурного режиму та ведення журналу здоров’я закладу;
- Проведення інформаційних заходів для підприємців та колективів щодо здійснення перевірок відповідними органами;
- Спростувати неправдиві пости, інформаційні статті у соціальних мережах щодо небезпеки роботи рестораторів та дотичних осіб, організацій, підприємців щодо проведення святкових заходів.