Іванофранківка Ольга Волошин навчилась робити шоколад смачнішим та красивішим. А все почалось із того, що її друг привіз із Польщі ціле відро цього смаколика. Від звичайного шоколаду в плитках він відрізнявся тим, що швидко танув, виглядав непривабливо і не мав звичного блиску.
«Поки ми його дружно їли, знайомий розповідав, що саме з такого шоколаду можна робити різні шоколадні вироби. Тоді я подумала, а чому б і не спробувати», – пригадує франківка.
У той час вона з хлопцем саме готувалися до весілля – думали над оригінальними запрошеннями на свято. Варіанти Ольга взялась шукати у Pinterest і побачила, що багато хто до запрошень додає різні солодощі. Оля згадала про відро шоколаду, і в неї виникла цікава ідея. Дівчина купила силіконові форми у вигляді маленьких сердечок і почала створювати подарунки.
У той час вона ще не знала, як правильно поводитись із таким продуктом: вважала, що досить просто розтопити шоколад, розлити його у форми, далі він має застигнути – і все. Солодкі “запрошення” робила саме за такою технологією, і начебто все вдалося. Гості казали, що вийшло красиво та смачно. Були задоволені. Але одне запрошення Оля мала передати подрузі ввечері, тому шоколад повинен був чекати свого часу весь спекотний день.
«Коли я його принесла, то це вже було не запрошення, а просто гарячий шоколад або солодка каша», – пригадує дівчина.
Вона дуже здивувалась, адже такого раніше не було. Тоді почала шукати в Інтернеті різні секрети приготування шоколаду і зрозуміла, що не все так просто і легко.
«Виявилося, що для того, щоб шоколад залишався не тільки смачним, але й красивим, треба дотримуватись спеціального температурного режиму при його приготуванні і для цього потрібне спеціальне приладдя», – каже майстриня.
Вона пояснює, що весь шоколад, який продається у магазинах, проходить процес темперування – його кристалізують: спершу нагрівають до певної температури, а потім швидко охолоджують. Саме тоді він стає твердим, блискучим і ламається з хрустом. На підприємствах для цього є спеціальне обладнання, люди тільки працюють над формою шоколаду. Але можна зробити все і вдома.
«Треба купити спеціальну дошку, на якій охолоджується шоколад. Зазвичай вона кварцова або мармурова. Це обов’язково має бути натуральний камінь, бо він холодний і зберігає свою температуру, тому й може швидко охолодити шоколад», – наголошує Оля.
Також потрібні різні формочки та шпателі, аби робити задумані фігури і плиточки. Часу для того, щоб кристалізувати шоколад, потрібно небагато. “Все залежить від того, як ти підходиш до цієї справи”, – зазначає майстриня.
Спершу вона витрачала на роботу декілька годин, а в результаті шоколад розливався по всій кухні. Зараз дівчина вже набила руку і може зробити три плитки за пів години.
До речі, Олі 27 років, і її основна робота доволі монотонна. Дівчина працює в компанії, що надає технічну підтримку з користування різними програмами, наприклад, антивірусами чи VPN. До них звертаються люди стосовно тих чи інших технічних збоїв.
«Я працюю у відділі контролю якості, тобто перевіряю, чи добре і якісно наші працівники надають послуги, що можна покращити тощо», – зазначає франківка.
Також вона співпрацює з німецькою фірмою, яка продає автозапчастини. Робота Олі – обробляти замовлення, надсилати інструкції, підказки, перевіряти оплату послуг. Дівчина постійно перебуває за двома комп’ютерами.
Готувати цікаву смакоту – це тільки хобі франківки. Для неї головне, аби її захоплення не переходило у буденність. Кристалізація шоколаду забирає небагато часу, а результат виходить красивий та смачний, тому дівчині так подобається цей процес. У цей час вона відволікається та відпочиває від основної роботи.
Оля дуже полюбляє робити плитки шоколаду різних форм. Також експериментує із добавками. За її словами, зараз дуже популярними стали сублімовані фрукти: і сезонні ягоди, і екзотичні фрукти.
Смаколики Оля робить здебільшого для своєї сім’ї та друзів. Задумується над тим, щоб продавати вироби, але каже, що для цього ще треба повчитись. Продукт має бути ще якіснішим.
Зараз Оля Волошин почала робити здоровий шоколад. Від звичайного він відрізняється тим, що до його складу входять тільки натуральні продукти. Наприклад, франківка вже готувала такий шоколад на меді. У ньому тільки три складники: терте какао, какао-масло та мед.
«Виходить дуже цікаво, смачно, а головне – корисно», – наголошує майстриня.
Людмила ОЛЕНЮК