Середній розмір номінальної заробітної плати штатних працівників підприємств, установ, організацій Івано-Франківської області із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб у вересні становив 10501 грн, що у 2,1 раза перевищує законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати (з 1 вересня 2020р. – 5000 грн).
Найвищий рівень заробітної плати в області у вересні спостерігався у сфері державного управління й оборони; обов`язкового соціального страхування, сільському господарстві, виробництві гумових і пластмасових виробів; іншої неметалевої мінеральної продукції, виробництві хімічних речовин і хімічної продукції, сфері надання інших видів послуг, добувній промисловості і розробленні кар’єрів, де заробітки працівників перевищили середній показник по області на 40,1% – у 1,5 раза.
Найнижчі нарахування заробітної плати зафіксували у сфері творчості, мистецтва та розваг (63,6% середнього показника по області), а серед видів промислової діяльності – у металургійному виробництві; виробництві готових металевих виробів, крім машин і устатковання (70,2%).
Заробітна плата у вересні порівняно з серпнем збільшилася на 5,4%, а відносно вересня 2019 року – на 16,5%.
Індекс реальної заробітної плати у вересні порівняно з серпнем становив 104,8%, відносно вересня 2019 року – 112,7%.
Заборгованість із виплати заробітної плати найманим працівникам підприємств, установ, організацій області на 1 жовтня становила 26,4 млн.грн, що становить 1,4% фонду оплати праці, нарахованого за вересень 2020р., та 0,7% суми заборгованості по державі. Упродовж вересня 2020р. сума заборгованості збільшилась на 5,1%.
Станом на 1 жовтня виникла заборгованість із виплати заробітної плати за рахунок бюджетних коштів в сумі 394,5 тис.грн.
У структурі загальної суми заборгованості 64,3% припадає на економічно активні підприємства, 35,7% – на підприємства, щодо яких реалізовуються процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.
Станом на 1 жовтня основна сума боргу із виплати заробітної плати припадала на промисловість (56,6% від загальної суми) та сферу транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності (34,2%).
Нагадаємо, працівникам Франківського ортопедично-протезного цеху вісім місяців не платять зарплату