На Івано-Франківщині стартувала Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Вона спрямована на привернення уваги громадськості до проблеми домашнього насильства та формування у свідомості населення нетерпимого ставлення до насильства.
Насильство називають складною проблемою, воно є у кожній країні. Йому протидіяти намагаються різними шляхами, зокрема, органам державної виконавчої влади, місцевому самоврядуванню, правоохоронцям, громадським організаціям та іншим структурах радять об’єднати свої зусилля.
За словами керівника департаменту соціального захисту ОДА Володимира Корженьовського, з початку року в області зафіксували 2798 звернень щодо насильства у сім’ї: 2330 – щодо жінок, 436 – щодо чоловіків, 32 – щодо дітей. Проти минулого року, є невеликий ріст випадків домашнього насильства. Він становить 7%. Пов’язують це із пандемією коронавірусу та карантином.
«У Верховині є центр соціально-психологічної допомоги. Там можуть перебувати особи, які опинилися в складних життєвих ситуаціях, зокрема через домашнє насильство. У 2020 році в центрі отримали допомогу 167 людей», – наголосив Корженьовський та додав, що є інші місця в області, де допомагають постраждалим від насильства.
Також в Івано-Франківській області на обліку в Служби у справах дітей знаходиться 1294 дитини-сироти або дитини, які позбавлені батьківського піклування. В облдержадміністрації кажуть, що державна політика має протидіяти всім проявам щодо насильства до дітей.
За словами заступниці керівника Служби у справах дітей області Віталії Попович, на Прикарпатті проживає приблизно 280 тисяч дітей до 18 років. І всі вони потребують підтримки та піклування. Є діти, які потребують особливої соціальної підтримки.
«В області є чотири заклади, у яких неповнолітні можуть отримати фахову допомогу. Майже 230 дітям у цих закладах цьогоріч допомогли», – зазначила Попович.
Вона додала, що щоденно проводять рейди по сім’ях, вулицях, вокзалах, закладах торгівлі тощо. Унаслідок таких захотів перевірили 1071 сім’ю. 349 батькам зробили попередження через неналежне виконання своїх обов’язків. 147 осіб притягнули до відповідальності через неправильне ставлення до дітей.
Правоохоронець Андрій Бойчук розповів, що до них із початку року надійшло майже 3700 повідомлень про домашнє насильство. Здебільшого заяви – від жінок (3150), менше від чоловіків (283) і дітей (54).
«Також кривдників притягують до адмінвідповідальності, з ними проводиться і профілактична робота. Цьогоріч склали вже 2784 протоколи та винесли 1670 термінових заборонних приписів. Їх дають на декілька днів та зобов’язують кривдника не чинити певні дії щодо жертви. Це може бути заборона спілкування, перебування за місцем проживання постраждалої особи та виселення з дому кривдника», – зауважив правоохоронець.
Бойчук додав, що 26 листопада Івано-Франківська відбудеться захід у рамках акції «16 днів проти насильства». У центрі міста поставлять шість столів, за ними сидітимуть представники структур, що здійснюють заходи з протидії насильства. Людям хочуть пояснити, що на повідомлення про кривду реагують, що факти насильства не потрібно замовчувати і звертатись до правоохоронців у будь-який час, якщо у сім’ї є проблеми.
До теми: безлад та відсутність їжі: на Прикарпатті горе-батьки занедбали дітей