Прикарпатцям розповіли, що робити, якщо ті побачили або знайшли дику тварину.
Про це повідомляє Галицький національний парк.
Перш за все, не варто зразу ловити знайдену тварину – необхідно переконатись, що вона є безпечною і дійсно потребує допомоги. Спершу бажано визначити видову приналежність птаха чи звіра. Досить ефективним є спосіб миттєвої публікації фото у спеціалізованих групах, наприклад Птахи України чи Тваринний світ України у Facebook.. Зазвичай на такі пости одразу реагують спеціалісти й дають правильні рекомендації.
Необхідно пам’ятати, що деякі хижі звірі є перенощиками сказу, а птахи – пташиного грипу, орнітозу та інших небезпечних для людини хвороб. Хижі птахи можуть запросто своїми кігтями поранити людину. Часто з природи забирають дитинчат, вважаючи що вони «загубились», або їх покинули батьки.
Найчастіше від таких «добродіїв» потерпають популяції сарни європейської, оленя шляхетного, зайця, вухатої і сірої сов, боривітра звичайного та ін. До дитинчат звірів взагалі бажано навіть не підходити, хіба що тільки у випадку, якщо переконані, що тваринка покалічена.
Диких тварин бажано брати у рукавичках. Добре коли під рукою є сачок, тенета або якесь покривало за допомогою якого можна спіймати тварину.
“Будь-яка пташка чи звір заслуговує на допомогу, але, безперечно, найбільшої уваги потребують рідкісні види, які знаходяться під охороною держави, занесені до Червоної книги України. Їм рятують життя в першу чергу, намагаються вилікувати, реабілітувати та випустити у дику природу“, – йдеться в дописі.
Зазвичай порятунком займаються державні й приватні центри реабілітації для диких тварин та зоопарки. Передавати птахів у такі установи чи ветклініки, бажано у картонних коробках, добре перев’язаних поліетиленовою стрічкою. Вони повинні бути таких розмірів, щоб птах не зміг зводитись на ноги й розкривати крила. У коробках необхідно зробити невеличкі отвори, щоб птах не задихнувся. Перед транспортуванням тварин не годують.
Більше про порятунок тварин читайте у статті “Місце порятунку звірів”.