Собаки породи «китайська чубата» завжди звертають на себе увагу. І частенько ті, хто не бачив породи «китайський чубатий собака», стають ревними її прихильниками.
Про походження китайського чубатого собаки існує безліч теорій. Безперечним є лише факт його древнього походження. У кінці 1800-х років він був завезений в Англію. У назві породи відсутнє слово “гола”. Дійсно, цуценят китайського чубатого собаки поділяють на два різновиди за шерстю – голих і пухових (довгошерстих). Причому “пушки” так само успішно виставляються і навіть стають чемпіонами світу! Чарівні маленькі “пушки” незамінні для розведення, оскільки лише завдяки їм у голих представників породи є розкішні чубчики.
Пуховий різновид породи «китайська чубата» може мати різну структуру шерсті. Зустрічається і м’яка, і більш пружна, дуже довга і середньої довжини шерсть. Незалежно від шерсті, китайські чубаті собачки мають бути правильної статури і мати порідну голову.
Забарвлення може бути цілком різним – як строкате, так і однотонне. Блакитний – від майже чорного до сіро-сталевого або навіть бузкового. Насиченість забарвлення залежить від сезону. Під час прийняття сонячних ванн їх шкіра досягає найнасиченішого тону. Забарвлення ж «пушків» змінюється! Так, з чорно-білого собаки може вирости блакитна, а бронзовий колір може перейти в білий! Буває й ефект затінювання. Він робиться темнішим покривним волосом, який росте до тих пір, поки собака не досягне зрілості. Причому мочка носа і колір очей завжди гармоніюють із забарвленням. І якщо мочка носа має бути забарвлена повністю, то пігментація повік може бути відсутня або частково відсутня.
Бажаний зріст – до 23-33 см і вага не більше 5 кг. Великі, важкі, як і надмірно дрібні собаки небажані.
Походження китайського чубатого голого собаки оповите міфами і легендами. Вважають, що численні безшерсті породи виникли в Африці, звідси і назва роду Canis Africanus. Археологічні знахідки показали, що маленькі безшерсті собачки жили в Мексиці упродовж тисячоліть. Під час розкопок поховань древніх міст були знайдені скелети і глиняні фігурки безшерстих собак.
У 900-1200 рр. нашої ери до них ставилися з особливою повагою. Вони вважалися одним з десяти символів добра, які належать Королівству бога Кетсакоатля – всеблагого. Гола собака, у тому числі китайська чубата, втілювала любов. Древні тольтеки вважали любов цього собаки до свого хазяїна найдосконалішим виявом безкорисливої любові.
Собак породи «китайська чубата» часто плутають з мексиканськими голими, і навпаки. Насправді є досить багато голих порід собак, до яких належать великі ксолойтцкуинтли, собака інків, абіссінський пустельний собака, турецький грейхаунд, африканський слоновий собака та індійський рампурський хорт.
Взято з www.fccommunity.org
Інформацію надано Івано-Франківським
кінологічним осередком «Станіславів»
www.dog-if.at.ua