Автентична коляда, неперевершені гуцульські звичаї і традиції, трембітарі та вертепи. Вже 10 років поспіль саме так проходить свято розколяди у високогірному селі Вороненко. Різдвяна мелодія на фоні справді неймовірних краєвидів лунає весь день до пізнього вечора.
«Розколяда для нашого села – це певне визнання статусу. Тому що Вороненко певний період було участком, вулицею. А зараз це справді наше чудове рідне село», – каже жителька Вороненка Мар’яна Дидерчук.
«В нас люди тверді, гірські, так що колядують, веселяться, не бояться холоду. І слава Богу, бо у даний час не хворіють», – додає Марія Дидерчук.
Цьогорічна розколяда унікальна тим, що вперше на неї зібралось так багато колективів. Адже сюди з’їхались колядники із усієї новоутвореної Поляницької ОТГ, до якої увійшло і Вороненко.
«Дуже приємно, що представники з усіх сіл саме у нас вихваляють народження Ісусика. З Бистирці, Поляниці, Яблуниці. І звісно, наші, місцеві жителі. Усі намагаються знайти щось унікальне, нове, щоб збагатити це свято», – каже Олександра Ільчук, директорка Вороненківської школи, організаторка розколяди.
Усі учасники та гості свята грілись танцями і традиційними гуцульськими смаколиками, якими щедро пригощали місцеві господині. І хоча справжня зимова хуртовина трохи обежила доступ до села, у Вороненко все ж завітало багато гостей, які бувають тут щороку. Як заступник голови Івано-Франківської обласної ради Микола Палійчук:
«Наскільки ця розколяда тут колоритна, наскільки звучить по-справжньому, щиро, що заряд енергії на пів року, а, може, й на рік гарантовано».
Розколяда — прекрасний час ще раз згадати народження Ісуса, прославити його у спільній молитві. Тому потрібно берегти і та примножувати наші традиції, колядувати і вірити в краще. Переконаний засновник ТК «Буковель», депутат обласної ради Олександр Шевченко:
«Розколяда – це дань поваги Господу Богу, це якраз та увага і подяка Богу, яка показує нашу духовність ту віру в Нього, що ще тут на Прикарпатті збереглась».