До 30-ліття Незалежності України Міністерство охорони здоров’я реалізувало проєкт «30 лікарів Незалежної України».
Проєкт знайомить людей із 30-ма лікарями, які розпочали свій професійний шлях у Незалежній Україні. Їхня робота висококласна, вони постійно навчаються, покращують свою практику. І пишаються тим, що працюють в Україні, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на МОЗ.
До цього переліку увійшли і двоє лікарів з Івано-Франківська – Маріанна Деркач та Олександр Варунків.
Маріанна Деркач – кандидатка медичних наук, директорка Центру діагностики та лікування бронхолегеневих захворювань, клінічної імунології та алергології Івано-Франківської обласної клінічної лікарні.
У дитинстві Маріанна мріяла стати вчителем, але батьки порадили вступати до медичного, за що вона їм тепер безмежно вдячна, бо не уявляє себе вже в ніякій іншій сфері. Дівчина прагнула бути ендокринологом, щороку проходила практику у спеціалізованому відділенні. Проте на п’ятому курсі у рамках розподілення її поставили перед вибором – сімейний лікар або клінічна імунологія. Студентка обрала друге, адже на той час це була нова спеціальність, імунологів в області було одиниці.
Маріанна паралельно із медичною роботою почала викладати в медичних вишах у Києві та Івано-Франківську, також бере участь у соціальних проєктах, зокрема «Астма школа», «Школа пацієнтів із алергією», є тренером ВООЗ із питань вакцинації.
Маріанна Деркач належить до нового покоління медиків, які вчилися професії та працюють у незалежній Україні. Вона любить свою професію й вважає медицину своїм справжнім покликанням. Лікарка пишається тим, що працює в Україні та вірить у позитивні зміни як в медицині, так і в країні загалом, роблячи для цього і свій внесок.
Олександр Варунків – пульмонолог Центру легеневих захворювань м. Івано-Франківська, доцент кафедри фтизіатрії і пульмонології з курсом професійних хвороб ІФНМУ.
«У школі я мріяв стати математиком, але мама і бабуся переконали мене піти в медицину, – пригадує Олександр. – І я не шкодую. Медицина – та ще математика: щодня вирішуєш і прості задачки, і складніші, і з «зірочкою». І від того, наскільки успішно ти їх розв’яжеш, залежить чиєсь здоров’я, а часто й життя».
Бути успішним у медичній «математиці» Олександрові допомагає постійне – щодня – навчання. Причому це не лише спілкування з досвідченими колегами та вивчення найактуальніших світових джерел – повчальним може стати будь-який медичний випадок, кожен пацієнт.
Олександр зізнається, що бути лікарем у нашій країні для нього почесно, та є певні «але»: «В розпал пандемії коронавірусу я щодня бачив тяжку і жертовну працю колег-медиків, які на роботі залишали свій час, здоров’я, а подекуди й життя. Які абсолютно забули про внормований робочий день, сім’ю і розваги. Які сперечались між собою, щоб знайти правильне рішення, часом впадали у відчай, а потім збирали волю в кулак і з холодним розумом робили свою роботу. І от, коли ти бачиш всю цю роботу зсередини, а потім заходиш у соцмережі й наштовхуєшся на шквал негативних коментарів, мовляв, лікарі – хабарники… Це дуже неприємно і несправедливо. Ви навіть не можете собі уявити, скільки я знаю прикладів, коли лікар сам платив за аналізи, обстеження чи ліки для своїх пацієнтів! Для мене, як і для більшості лікарів, головною місією професії є зберегти здоров’я і життя людини. І матеріальний статус пацієнта чи навіть його неспроможність купити собі необхідні ліки не мають абсолютно ніякого значення!»
Нагадаємо, Зеленський запровадив нове свято – День Української державності