Сільськогосподарська земля на Прикарпатті – найдорожча в Україні

  • За три місяці роботи ринку купівлі та продажу землі середня ціна за 1 га була 44 860 грн (у 22 000 угодах).

    Найвища середня ціна в регіональному розрізі була в Івано-Франківській області – 315 000 грн, найнижча в Херсонській – 22 000 грн. Про це повідомляє Ліга.нет.

    У регіональному розрізі за три місяці найбільше угод провели в Полтавській області – 1889 на 4,9 тис. га, але за сумарною площею найбільша активність була в Кіровоградській області – продали майже 8,6 тис. га (одна тисяча триста п’ятдесят одна угода). Найменшу кількість угод провели в Луганській області (168), а в Івано-Франківській і Чернівецькій областях – найменше продали за площею (по 246 га).

    Також за останній час суттєво зросли орендні ставки. Тільки з 2018 до 2020 року середня ціна на оренду за 1 га зросла – з 1613 грн до 3378 грн. Це можна пояснити високою врожайністю, прибутковістю підприємств і підготовкою ринку до зняття мораторію.

    Важливо зауважити, що до аналізу цін потрапила інформація лише з 54% угод, тому що в них під час оформлення нотаріуси внесли до реєстру прав власності ціну угоди. Заступник міністра аграрної політики Тарас Дзьоба пояснює це так: “Є особливості ведення реєстру. Буває спільна власність на землю, буває покупка декількох земельних ділянок. Таким чином нотаріус може не знати, яку ціну вносити, а реєстр технічно не зобов’язує вказувати ціну”.

    Співзасновник інвестиційного агентства LandClub Денис Башлик також вважає, що нинішні ціни на землю ще не зовсім ринкові. На думку експерта, коректна вартість сформується через пів року. “Є орієнтир – це ціна, яка була до запуску ринку на “непідмораторні” землі. А це щонайменше $1800 за гектар”, – говорить Башлик.

    Він стверджує, що люди не поспішають продавати землю, вважаючи нинішні ціни неринковими. Зараз продають землю ті, кому терміново потрібні гроші. Решта або мають довгостроковий договір оренди, або чекають більш вигідної ціни. На його думку, через пів року ціна на сільгоспземлі підніметься до цін на “непідмораторні” землі, які були до запуску ринку – щонайменше $1800 за гектар.

    Читайте також: На Франківщині громаді повернули земельну ділянку вартістю 75 мільйонів

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!