Днями
ЕПІДЕМІЯ
Буквально вчора. Дивлюся новини (не пам’ятаю, на якім каналі): йде репортаж про кишкову епідемію, розказують і показують, яких заходів вжито для запобігання. У Німеччині, наприклад, всі підозрілі овочі згодовують худобі (показують величезну гору огірків і очманілих, але задоволених корів, які куштують цей “делікатес”). Тема, природно, стосується й України. Далі коментар: “МОЗ перейнялося вжиттям заходів щодо неприпустимості проникнення зарази в нашу країну, заборонивши ввезення овочів з Європи і вилучивши вже наявні з продажу” (при останніх словах з’являється кадр – рука продавця зриває з огіркового лотка картонку з зображенням бельгійського прапора)… З нашими людьми не пропадеш.
Якось
ПАПІР
На роботі зайшов в туалет, вимив руки й обличчя. Рушник забув. Ну й нічого, подумаєш, відірвав туалетного паперу та й витер обличчя. Шматочок паперу приліпився до чола, я і не помітив. У коридорі співробітниця, стара знайома, зупиняє, зітхнувши, знімає з мене цей клаптик, хитає головою, каже жалісливо, з докором: “Поки що лише я знаю, що в тебе замість голови… А ти хочеш, щоб всі зрозуміли?”
Колись
ЗРАДА
Зустрів приятеля, Васю. Помічаю, що він ніби схуд і не в гуморі. Цікавлюся, чи все у нього гаразд. Він похмуро відповідає: “Мої діти мене зрадили”. – “Та ти що? Чекай, як вони могли тебе зрадити? У тебе ж дві трирічні дівчинки-близнючки”. – “Ось вони і зрадили. Минулих вихідних пішли ми всією родиною в аквапарк. У якийсь момент дружина на п’ять хвилин відлучилася, а коли повернулася, одна з доньок і запитує: “Мамо, а чому ти не можеш показати цей фокус? “Дружина дивується: “Який фокус?” Дочка: “Коли повз тата проходять ті молоді тьоті, у нього штани роздуваються. А коли проходиш ти, то ні!” Бідний Вася! Три дні дружина з ним не розмовляла.
І взагалі…
Перш ніж покласти олівець у коробку, олівцевий майстер відклав його вбік.
– Є п’ять речей, які ти повинен знати, перш ніж я відпущу тебе в світ, – сказав він. – Завжди пам’ятай про них, і тоді ти станеш найкращим олівцем, яким тільки можеш бути. Ти зможеш зробити багато великих речей, але лише в тому разі, якщо: перше – дозволиш комусь тримати тебе у своїй руці; друге – будеш переживати болісне обточування час від часу, знаючи, що це необхідна умова, щоб стати кращим олівцем. Третє – будеш здатний виправляти помилки, які робиш. Четверте – твоя найважливіша частина, серцевина, буде завжди міститися всередині тебе. І п’яте: завжди будеш залишати свій слід, на якій би поверхні тебе не використовували. Незалежно від стану, ти повинен продовжувати писати.
Олівець зрозумів і пообіцяв пам’ятати про це. Він був поміщений у коробку з покликанням у серці.