Днями
СМІТТЯ
Днями виявив сліди страшної катастрофи. Просто біля сходів на крутому схилі валялися: розбитий мотоцикл, перемотаний закривавленими кишками, плями якоїсь сірої речовини, фрагменти пластика, уламок великої рожевої кістки, розірваний кросівок, розбиті окуляри без оправи – і взагалі, кількість та різноманітність уламків аварії просто вражали – таке буває хіба що при авіакатастрофі. Зверху на узбіччі блимали три сині мигалки, завивала машина швидкої допомоги. Піднявшись на трасу, в оточенні міліціонерів, репортерів і лікарів я побачив винуватця події – заплаканого хлопчину років чотирнадцяти. Він був сильно подряпаний і переляканий, але кишки і мізки, начебто, були при ньому. Інших потерпілих не було – виявилось, обганяючи узбіччям машину, він протаранив і перекинув два сміттєвих баки…
Якось
ОГОЛОШЕННЯ
Є в Берліні такий будинок, називається “Російський дім”. Раніше, за часів розвиненого соціалізму, там була розміщена філія державної безпеки. Після об’єднання Берліна він перестав бути оплотом комунізму, перетворився на звичайний готель для російських туристів. Так-от, на одному з поверхів на пожежному щитку висять два написи – російською та німецькою мовами. Це інструкція для користування пожежним рукавом. Але річ у тому, що кількість пунктів у німецькому та російському варіантах різна.
У німецькому три пункти:
-
Відкрити дверцята.
-
Розгорнути рукав.
-
Повернути вентиль.
У російському варіанті:
-
Відкрити дверцята.
-
Розгорнути рукав.
-
Повернути вентиль.
-
ТРОХИ ЗАЧЕКАТИ – вода надійде з деяким запізненням!
Колись
МіГ
Побудували чергову суперсучасну модифікацію винищувача МіГ-31. Вийшла вона, природно, важча від попередньої моделі. І при спробі злетіти вписалася в огорожу в кінці злітної смуги. В КБ Мікояна консиліум: що робити з літаком? Полегшити конструкцію, зменшити корисне навантаження, форсувати двигуни, застосувати стартові прискорювачі… Словом, вирішили перенести паркан подалі від смуги.
І взагалі…
Одного разу до вчителя прийшов чоловік, який був засмучений тим, що його друг почав його уникати. Він запитав:
– Учителю, мій друг мене уникає, гадаю, йому обридло моє товариство. Як мені вчинити?
– А ти досі вважаєш себе його другом? – запитав учитель.
– Звичайно, – відповів чоловік.
– Тоді підійди до нього і спитай прямо про причину його поведінки, – порадив мудрець. – І якщо побачиш у його словах або очах, що ти дійсно йому набрид, то найкраще, що ти можеш зробити як друг – звільнити його від необхідності уникати тебе: піти першим і не шукати з ним зустрічей.
– А якщо він захоче повернутися, що мені як другові найкраще зробити?
– Не тримати образи, – сказав учитель.