ТОВ «Карпатнафтохім» кожного дня виготовляє 14 тонн кисню для лікарень Прикарпаття.
Про це говорили сьогодні, 10 листопада, під час брифінгу щодо захворюваності прикарпатців на COVID-19.
Заступник генерального директора ТОВ «Карпатнафтохім» Марія Савка пригадує, що минулого року підприємство вирішило підготувати необхідні документи, аби виготовляти кисень для медичних закладів.
«Процес отримання документів складний, та ми це пройшли і вже з жовтня минулого року почали виготовляти медичний кисень. Виділяємо ми його для лікарень на благодійній основі. Понад 90% кисню йде на медичні заклади Прикарпаття», – говорить Савка.
За її словами, влітку, коли потреба в кисні не була така велика, виготовляли 7-8 тонн, а зараз потрібно вже 14 тонн.
«Потреба в кисні є 20 тонн на добу. Є домовленість із Львівським хімічним заводом на постачання ще 6 тонн кисню. Ситуація з киснем як в державі, так і в області складна, та наш кисень рятує життя», – каже Марія Савка.
На підприємстві продемонстрували процес виготовлення кисню.
«Кожного дня, вранці, проводяться аналізи ємностей і машини, які приїжджають, заповнються киснем і знову проводять аналіз. Так з кожною машиною. Це можуть бути різні машини, потужність 14 тонн в день максимальна. Переважно йде на обласні лікарні і частково на інші регіони в екстрених випадках», – говорить начальник цеху Михайло Кизимишин.
Кизимишин каже, що для того, аби виготовити кисень беруть атмосферне повітря, яке установкою компресора стискається. Потім його охолоджують і доводять до зрідженого стану, а вже опісля виділяється окремо кисень, азот та інші елементи.
Довідково: ТОВ “Карпатнафтохім” створили в жовтні 2004 року, а розташовується підприємство в Калуші. ТОВ “Карпатнафтохім” – це високорозвинений господарський комплекс з виробництва нафтохімічної та хімічної продукції. Єдиний в Україні виробник етилену, пропілену, бензолу, фракції С9, поліетилену, а також каустичної соди і полівінілхлориду суспензійного. Останні є новою продукцією підприємства.
До теми: на Прикарпатті збільшують кількість ліжкомісць для хворих на COVID-19