Цього дня світ відзначає Всесвітній день рукоділля, Міжнародний день толерантності та Міжнародний день боротьби з анорексією.
В Україні – День працівників радіо, телебачення і зв’язку.
Православна церква 16 листопада вшановує пам’ять Святої княжни Анни Всеволодівни – доньки київського князя Всеволода Ярославича. У народі її прозвали Холодною, адже погода в ці дні починала змінюватися, наступали холоди, зима вступала у свої права. Інші назви свята: «Анна Холодна», «Кросник», «Агапій», «Баба».
Іменини у Агапа, Георгія, Гертруди, Дмитра, Анни, Йосипа, Михайла, Едмунда, Володимира та Миколи.
Цього дня:
1918 – Угорщина здобула незалежність від Австро-Угорської імперії і проголошена республікою.
1924 – у Харкові почала мовлення перша в Україні радіостанція.
Тепер 16 листопада в Україні – День працівників радіо, телебачення та зв’язку.
1945 – дата створення ЮНЕСКО, Організації ООН з питань освіти, науки й культури.
1965 – у СРСР запущено “Венеру-3” – безпілотний космічний корабель, який невдовзі успішно приземлився на Венері.
1972 – американська компанія “Пепсіко” оголосила про продаж з наступного року в СРСР “Пепсі-коли”. В обмін компанія отримала ексклюзивні права на продаж у США горілки “Столична”.
1974 – російський письменник Олександр Солженіцин провів у Цюріху знамениту прес-конференцію “Про майбутнє Росії” і запропонував “Програму “моральної революції”, викладену в есе-маніфесті “Жить не по лжи”.
1994 – Верховна Рада України ратифікувала Договір про нерозповсюдження ядерної зброї – із застереженням, що схвалює приєднання України до договору з наданням їй письмових гарантій безпеки з боку ядерних держав.
2002 – президент Леонід Кучма підписав указ про відставку уряду Анатолія Кінаха й направив до Верховної Ради представлення на призначення новим прем’єром голови Донецької облдержадміністрації Віктора Януковича.